Hür Gazete
Hür Gazete
 • SON DAKİKA SON DAKİKA AKBULUT’A TEPKİALAŞ VE KURUŞAR: AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİN VERDİĞİ SÖZLERİNİN TUTULMAMSI NEDENİYLE ADAYLIĞIMIZ GERİ ÇEKİYORUZ.
  SON DAKİKA SON DAKİKA AKBULUT’A TEPKİALAŞ VE KURUŞAR: AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİN VERDİĞİ SÖZLERİNİN TUTULMAMSI NEDENİYLE ADAYLIĞIMIZ GERİ ÇEKİYORUZ.
 • MİMAR MUSLİHİDDİN ÖĞRENCİLERİ ALMANYA’DA STAJ YAPACAKLAR.
  MİMAR MUSLİHİDDİN ÖĞRENCİLERİ ALMANYA’DA STAJ YAPACAKLAR.
 • BECAN:”BİZ ONLARA İNANDIK, ONLAR DA BİZE GÜVENİYORLAR”
  BECAN:”BİZ ONLARA İNANDIK, ONLAR DA BİZE GÜVENİYORLAR”
 • “ONLAR BİZİM DOSTLARIMIZ”
  “ONLAR BİZİM DOSTLARIMIZ”
 • MADENİ PARALARI ÇALDILAR
  MADENİ PARALARI ÇALDILAR
 • BORSADAN BANDIRMA TİCARET BORSASINA ZİYARET
  BORSADAN BANDIRMA TİCARET BORSASINA ZİYARET
 • SENİ SEVİYORUM UZUNKÖPRÜ
  SENİ SEVİYORUM UZUNKÖPRÜ
 • 1NİSAN’DASEVENLER KAVUŞACAK,UZUNKÖPRÜ’DE DERTLER SON BULACAK
  1NİSAN’DASEVENLER KAVUŞACAK,UZUNKÖPRÜ’DE DERTLER SON BULACAK
 • ATAŞ:ÇALIŞAN ANNELERİN ÇOCUKLARI BİZE EMANET
  ATAŞ:ÇALIŞAN ANNELERİN ÇOCUKLARI BİZE EMANET
 • SIRA MECLİS LİSTELERİNDE
  SIRA MECLİS LİSTELERİNDE
Hür Gazete
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI

Kitapları çok severim, hele ki...

TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI
TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI

Kaza 17.12.2017 Pazar günü saat...

“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”
“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”

1862 yılında Matbuat Müdürlüğü olarak...

POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!
POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!

Hür Gazete Haber Merkezinin edindiği...

SON DAKİKA SON DAKİKA LİŞKO MEVKİNDE KAZA 2 ÖLÜ
SON DAKİKA SON DAKİKA LİŞKO MEVKİNDE KAZA 2 ÖLÜ

Uzunköprü Lişko mevkinde meydana gelen...

ELEKTRİK AKIMINA KAPILARAK HAYATINI KAYBETTİ
ELEKTRİK AKIMINA KAPILARAK HAYATINI KAYBETTİ

Edirne-Uzunköprü-Bayramlı Köyünde, 25 Ocak 2019...

ERGENE MÜDÜRLÜK GÖREVİNDEN ALINARAK ÖĞRETMEN OLARAK ATANDI
ERGENE MÜDÜRLÜK GÖREVİNDEN ALINARAK ÖĞRETMEN OLARAK ATANDI

Uzunköprü Anadolu Lisesi Müdürü Yasemin...

MURADİYE MAHALLESİNDE ŞÜPHELİ ÖLÜM
MURADİYE MAHALLESİNDE ŞÜPHELİ ÖLÜM

Hür Gazete Haber Merkezinin edindiği...

AHMET ÜRER YAZDI:SAĞLIKLI KENTLERDE YAŞAMAK HERKESİN HAKKIDIR.
AHMET ÜRER YAZDI:SAĞLIKLI KENTLERDE YAŞAMAK HERKESİN HAKKIDIR.

29.Mart.2019 tarihinde yerel yönetim seçimleri...

Hür Gazete
SELİM BEKAR YAZDI:Yazmayacağım…!

Sevgili okurum bugünkü yazıma CHP Genel Merkezi; Belediye Başkanlığı,İl Genel Meclis ve belediye meclis üyeliği adaylarını ön seçimle belirlesin ve örgüte dinamizm gelsin diyerek başlamak istiyorum.  10 yıl öncesine döndüm. Eski Atatürk Kültür Merkezi’nde genişletilmiş CHP toplantısına katılmıştım. O gün söz alarak adayın ön seçimle belirlenmesinin doğru bir yöntem olacağını vurgulamıştım.

32 Yıldır Uzunköprü Belediyesini CHP kazanamıyordu. Aday adayı olarak Av. Enis İşbilen ve Dr.Orhan Şimsir’in isimleri geciyordu.

Dönemin milletvekili Rasim Çakır  BEN VE GENEL MERKEZ BELİRLER DİYORDU. Anketler yapıldı, halka, sivil toplum örgütlerine ve örgüte soruldu. İşbilen ismi ön plana çıktı ve  genel merkez İşbilen’i atadı. (Genel  Merkeze 6000 imza toplandı ve gönderildi.)2009 seçimlerinde doğru aday tespiti yapan örgüt  32 yıl sonra belediyeyi  8.342 oyla yani %33.40 ile kazandı.

İşbilen ve ekibi 5 yıl içinde yaptıkları hizmetlerin karşılığını 2014 yerel seçimlerinde 14.182 oy alarak gördüler ve güven tazelediler. Uzunköprü için çalışanı halkımız takdir ediyor. Öyle kulaktan duyma sözlere çok itibar etmiyor.

2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde şimdi adayı CHP genel merkezinin belirlemesi tartışılıyor. Dün ne söylediysem bugünde onu söylüyorum: “sandık konulsun”. Sandığıda üyenin önüne İl Başkanı ve İlçe başkanı koyar. şimdi soru şu: “İl başkanı ve ilçe başkanı  ön seçimmi istiyor mu yoksa atamamı bekliyor?” Ankara’nın yollarını 6 aydır mesken tutanlar  ön seçime cesaret edermi? Ön seçim olursa  aday adayı olacaklar örgütün verdiği karara saygı duyacaklar. Duymalıda. Küsüp kenara çekilmemeli.

Enis İşbilen 10 yıllık görev süresince başarılımı başarısızmı? Bunu sandık söyleyecek. AKP’nin söylemleri varya “CHP zihniyeti bu ülkeye çivi cakmadı. Gazetemizin haberlerinde ki gibi “Vayy.. bu İNÖNÜ var ya; bu İNÖNÜ.(!) ”

Bakın; BU ÜLKEYE NELER YAPMIŞ..(!)

İşte İNÖNÜ’nün İHANETLERİ..(!)

Okuyalım. Okuyalım ki CHP’NİN CİVİLERİ NELERMİŞ bilelim. Sonrada CHP Belediyesinin  Uzunköprü’müze hangi civileri çaktığına da bakalım. Yolları, parkları, bahçeleri, okullarımıza, camilerimize,hastanemize yapılan hizmetleri  yazmayacağım. Kültür-sanat anlamında 30 yıldır Pehlivanköy Panayırına gıpta ile bakarak  yaşadığımız özlemi de yazmayacağım.

30 yıldır söz verip yapmayan belediye başkanlarımızı da eleştirmeyeceğim. 3 yıldır iyisi ile kötüsü ile bir festivalimiz yapılıyor. Takdiri  halk verecek.

Tarihi eserlerimiz tektek dökülürken yapılan restosyonu da yazmayacağım. Komşu ülkelerden ziyarete gelen turistleri de yazmayacağım. 5 yıllık yüksek okulu kazandırılmasında verilen mücadeleyi de yazmayacağım. Uzunköprüspor’umuza ve diğer spor branşlarına verilen destekleri de yazmayacağım. Nasılsa AKP Zihniyeti bunları hizmet olarak görmüyor.

50 yıldır hiç bir belediyenin cesaret edemediği su sorununa el atmasınıda yazmayacağım. Heleki ilk adımın su kaynağından şehre gelen ve şehir içindeki artık miyadını tamamen doldurmuş ana su hattının son derece başarılı bir operasyonla halkı mağdur etmeden tereyağdan kıl çeker gibi değiştirildiğini de yazmayacağım. Aynen belli sokaklarda yaşanan su kesintilerinin, binaların altında kalan yada son 50 yıldır plansız kayıtsız kuyutsuz döşendiği için tespit edilemeyen bina su borularından kaynaklandığını ama bunun çözümü için bile canla başla çalışıldığını yazmayacağım gibi.

 

AKP zihniyetinin dilinde ne var? Başkan Bulgara gidiyor. Bulgara neden gittiğini anlatmıyor. Kac yıldır yurt dışına çıkmadığını da dile getirmiyor. Ben size  neden gittiğini birkaç kelime ile anlatayım. İPA Projeleri kapsamında kardeş belediyelerin her iki yakada yapılan proje takipleri. Tabiiki burada şunuda bilmenizi isterim. Belediye meclisi yetki veriyor. Burda AKP’li, CHP’li ve MHP’li meclis üyeleri oy birliğiyle onay veriyor. Yetkili başkandır diyor. Ama bu yetkiyi verdikten sonra  AKP Meclis üyeleri başlıyor fırtına koparmaya. Başkan durmadan Bulgarda. AKP seçmenide AKP’nin söyledikleri doğru diyerek başlıyor kahve dedikodularına.

Sevgili okurum kuruluş günümde ziyaretime gelen AK Parti İl Genel Meclis üyesi Nedret Akbulut, Keşan ilçesine yapılan devlet hastanesini öve öve bitiremedi. Uzunköprü’ye planlanan ve boy boy resim çekilip sosyal medya paylaşımda bulunanlar,  hastanemizin ne zaman yapılacağını bir türlü söyleyemiyorlar. Yıllar önce yatırım planına alınmasına rağmen neden durdurulduğunu bari söyleseler de bilsek.

Belediye çalışanlarının  maaşlarını günü gününe aldığını anlatmıyor .Anlatmazlar. Anlatırlarsa biliyorlarki sandığa gömülecekler.

AKP zihniyeti su isale hattı döşenirken çatlayan patlayan yolların bir kaç yerine gidip çiçek diktiğini de yazmayacağım. Onların elinde sihirli değnek var bugün kaz yarın kapa.Türkiye’de herkes son zamanlarda ekonomiden dertli. Mutfakta yangın var. Cepler yarı yarıya boşaldı. Dün 5 liraya aldığımızı bugün 15 liraya alıyoruz. Neymiş Amerika’nın oyunuymuş. Amerikayla kavgalıyız hesapta. Ama ekonomimizi Amerikan şirketine teslim etmekten başka çözümde bulamıyoruz nedense. Artık biz yönetemiyoruz ekonomimizi. Eller yönetecek. Çok duyduğumuz bir kelimeyi bir kaçyıl sonra yine duyacağız: “Kandırıldık !”

 

 

 

 

 


Selim Bekar » Yazarın Diğer Yazıları

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa
%d blogcu bunu beğendi: