Hür Gazete
Hür Gazete
 • SON DAKİKA SON DAKİKA AKBULUT’A TEPKİALAŞ VE KURUŞAR: AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİN VERDİĞİ SÖZLERİNİN TUTULMAMSI NEDENİYLE ADAYLIĞIMIZ GERİ ÇEKİYORUZ.
  SON DAKİKA SON DAKİKA AKBULUT’A TEPKİALAŞ VE KURUŞAR: AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİN VERDİĞİ SÖZLERİNİN TUTULMAMSI NEDENİYLE ADAYLIĞIMIZ GERİ ÇEKİYORUZ.
 • MİMAR MUSLİHİDDİN ÖĞRENCİLERİ ALMANYA’DA STAJ YAPACAKLAR.
  MİMAR MUSLİHİDDİN ÖĞRENCİLERİ ALMANYA’DA STAJ YAPACAKLAR.
 • BECAN:”BİZ ONLARA İNANDIK, ONLAR DA BİZE GÜVENİYORLAR”
  BECAN:”BİZ ONLARA İNANDIK, ONLAR DA BİZE GÜVENİYORLAR”
 • “ONLAR BİZİM DOSTLARIMIZ”
  “ONLAR BİZİM DOSTLARIMIZ”
 • MADENİ PARALARI ÇALDILAR
  MADENİ PARALARI ÇALDILAR
 • BORSADAN BANDIRMA TİCARET BORSASINA ZİYARET
  BORSADAN BANDIRMA TİCARET BORSASINA ZİYARET
 • SENİ SEVİYORUM UZUNKÖPRÜ
  SENİ SEVİYORUM UZUNKÖPRÜ
 • 1NİSAN’DASEVENLER KAVUŞACAK,UZUNKÖPRÜ’DE DERTLER SON BULACAK
  1NİSAN’DASEVENLER KAVUŞACAK,UZUNKÖPRÜ’DE DERTLER SON BULACAK
 • ATAŞ:ÇALIŞAN ANNELERİN ÇOCUKLARI BİZE EMANET
  ATAŞ:ÇALIŞAN ANNELERİN ÇOCUKLARI BİZE EMANET
 • SIRA MECLİS LİSTELERİNDE
  SIRA MECLİS LİSTELERİNDE
Hür Gazete
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI

Kitapları çok severim, hele ki...

TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI
TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI

Kaza 17.12.2017 Pazar günü saat...

“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”
“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”

1862 yılında Matbuat Müdürlüğü olarak...

POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!
POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!

Hür Gazete Haber Merkezinin edindiği...

SON DAKİKA SON DAKİKA LİŞKO MEVKİNDE KAZA 2 ÖLÜ
SON DAKİKA SON DAKİKA LİŞKO MEVKİNDE KAZA 2 ÖLÜ

Uzunköprü Lişko mevkinde meydana gelen...

ELEKTRİK AKIMINA KAPILARAK HAYATINI KAYBETTİ
ELEKTRİK AKIMINA KAPILARAK HAYATINI KAYBETTİ

Edirne-Uzunköprü-Bayramlı Köyünde, 25 Ocak 2019...

ERGENE MÜDÜRLÜK GÖREVİNDEN ALINARAK ÖĞRETMEN OLARAK ATANDI
ERGENE MÜDÜRLÜK GÖREVİNDEN ALINARAK ÖĞRETMEN OLARAK ATANDI

Uzunköprü Anadolu Lisesi Müdürü Yasemin...

MURADİYE MAHALLESİNDE ŞÜPHELİ ÖLÜM
MURADİYE MAHALLESİNDE ŞÜPHELİ ÖLÜM

Hür Gazete Haber Merkezinin edindiği...

AHMET ÜRER YAZDI:SAĞLIKLI KENTLERDE YAŞAMAK HERKESİN HAKKIDIR.
AHMET ÜRER YAZDI:SAĞLIKLI KENTLERDE YAŞAMAK HERKESİN HAKKIDIR.

29.Mart.2019 tarihinde yerel yönetim seçimleri...

Hür Gazete
SELİM BEKAR YAZDI:ÖĞRENCİ ŞEHRİ OLACAKTIK?

Sevgili Okurum Bugün manşet haberimizde 2 Yıllık Yüksek okulun hiçler acısı durumunu okuyacaksınız.ben sizi şöyle 9 yıl öncesine götürmek istiyorum. Sözler unutulur ama yazılar kalır.  31 MART 2010 Günü Ulusal kanalda ESKİKÖY KUMLARINI KONUŞMUŞTUK. 1 mayıs’ta 5 yıllık uygulamalı bilimler yüksek okulunun temel atma töreni gerçekleşecekti.

5 yıllık uygulamalı bilimler yüksek okulunun temel töreninde kimler yoktu. Konuşmalar çok güzel Uzunköprü esnafı gelecekte ilçesinin öğrenci yurdu olacağını düşünüyor yardımlar yapıyordu.

ben aklımda kalan katılımcıları yazayım unuttuğum olursa affola. Edirne Valisi Mustafa Büyük, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Duran, TÜ Genel Sekreteri Recep Gürkan, (Bugünün Edirne Belediye başkanı)Edirne Milletvekilleri Necdet Budak, Rasim Çakır, Cemalettin Uslu, Uzunköprü Kaymakamı Uğur Kolsuz, Belediye Başkanı Enis İşbilen ile birlikte daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu başkanları ve çok sayıda vatandaş katılmıştı. iğne atsan yere düşmüyordu.

Edirne Valisi Mustafa Büyük, törende yaptığı konuşmada, Uzunköprü’yü takdirle izlediğini belirtip  15 yıl önce Hayrabolu Kaymakamlığı yaptığı ve bu nedenle Uzunköprü’yü yakından bildiğini ifade ediyordu. bizlerde alkışlıyorduk.

O günün valisi  Büyük güzel sözlerle yüreklerimizi parlatıyordu.

‘Uzunköprü o dönemde büyük bir atılım içerisindeydi. Ancak bu atılımlar son 2 yıla kadar yine durmuştu. Son 2 yıldır Uzunköprü ilçemizde önemli projeler ve yatırımlar var. Uzunköprü’de çok güzel bir el birliği var. Bizde bu el birliğinin daha iyi sonuçlar vermesi adına elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Uzunköprü halkını tebrik ediyorum. ve Uzunköprü’yü takdirle izliyorum. İlerleyen dönemde bu ilçemizde daha güzel projelere imza atılacağını biliyor ve inanıyorum.’ Aradan gecen yıllarda birlikteliğimiz kağıt üzerinde devam ediyor. icraatlara gelince ben yaptım kavgası sürüyor.

İllaki Şimdiki yerinde olmazsa bu projeyi onaylamam diyen Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Duran da bugünün, Uzunköprülülerin bayramı olduğunu söylüyordu. Maşallah 9 Yıldır esnaflar ne bayram yapıyor.çepleri para ile doldu.

Duran, ‘Ancak burada şunu söylemek istiyorum. Daha önce 6,5 kilometre uzakta okul yapımına izin veren zihniyet bugün yok. Ama Uzunköprülüler burada. Bugün görüyorum ki Uzunköprülüler kefalet ödüyor. Bürokrasi ve siyaset karşımda. Halk yanımda ve arkamda. Şimdi bende buradan bayrağı alıyorum. Üniversitemiz görevini yapacaktır’ diyordu. 9 Yılda üniversite görevini öyle güzel yaptı ki öğrenci yurdu olduk maşşallah. Uzunköprü’ye gelen öğrenciler okulları bittiğinde Uzunköprü’yü çok çok güzel anlatılar öğrenciler bol bol gelmeye başladı.

 

Uzunköprü Halkının sevdiği ve yakından takip ettiği AK Parti Edirne Milletvekili Necdet Budak ise Uzunköprü ilçesinde son dönemde önemli yatırımlar ve projeler olduğunu söylüyordu hep söylüyordu ama bir türlü Ergene ,Çakmak barajı,eski köy Kumları yerinde sayıyordu.

Sayın Budak şimdi bu konuşmaları unuttu. rektör oldu İzmirde Ne arıyor ne soruyor.

Konuşurken sözleri özene bezene seçiyordu. ‘Temel atma törenlerinde umudumuz gençleri yarınlara hazırlayacak olmanın verdiği heyecan ve coşkuları bugün yaşıyoruz. Üniversiteler ve yüksek okulular uygarlık yarışındaki vazgeçilmez kurumlardan biridir. Edirne her alanda gelişmektedir. Tüm gücümüzle el birliği ile bu yolda devam etmeliyiz. Türkiye‘nin kurtuluşu eğitimdedir. Uzunköprü’de de tek yumruk halinde bir bütünlük var. Ben bu projede emeği olan herkese teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum’ diye konuşmuştu.Koskoca rektör oldun vesile olduğun Üniversite için az bucuk çalışsana.
Uzunköprü’ye gelmiş geçmiş en iyi kaymakam olduğunu iddia ettiğim Kaymakam (Bugünün İzmir Vali yardımcısı)Uğur Kolsuz da konuşmasında, bugün, Uzunköprülülerin el ele vererek neler yapabileceğinin bir küçük örneğini gösterdiğini ifade etti. Bugüne kadar temeli yapılan okul için 1,5 milyon lira yardım toplandığını vurgulayan Kolsuz, okulun yapımına büyük katkılarda bulunan herkese teşekkür ediyordu.çok yazılacak var Uzun olur diye kısıyorum. ama Yüksek okulumuz için yazılarım devam edecek.

Sevgili okurum Ogünün Ticaret Borsası Başkanı,Ticaret Sanayi odası Başkanı Rahmi Eren,İbrahim Akalın’ın verdiği destek unutulmamalı.

Hangi kurum kaç binlira yardım yaptığı hafızalarımızda birliktik şimdi böyle bir işe girsek kimseyi göremeyiz.


Selim Bekar » Yazarın Diğer Yazıları

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa
%d blogcu bunu beğendi: