Hür Gazete
Hür Gazete
 • SON DAKİKA SON DAKİKA AKBULUT’A TEPKİALAŞ VE KURUŞAR: AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİN VERDİĞİ SÖZLERİNİN TUTULMAMSI NEDENİYLE ADAYLIĞIMIZ GERİ ÇEKİYORUZ.
  SON DAKİKA SON DAKİKA AKBULUT’A TEPKİALAŞ VE KURUŞAR: AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİN VERDİĞİ SÖZLERİNİN TUTULMAMSI NEDENİYLE ADAYLIĞIMIZ GERİ ÇEKİYORUZ.
 • MİMAR MUSLİHİDDİN ÖĞRENCİLERİ ALMANYA’DA STAJ YAPACAKLAR.
  MİMAR MUSLİHİDDİN ÖĞRENCİLERİ ALMANYA’DA STAJ YAPACAKLAR.
 • BECAN:”BİZ ONLARA İNANDIK, ONLAR DA BİZE GÜVENİYORLAR”
  BECAN:”BİZ ONLARA İNANDIK, ONLAR DA BİZE GÜVENİYORLAR”
 • “ONLAR BİZİM DOSTLARIMIZ”
  “ONLAR BİZİM DOSTLARIMIZ”
 • MADENİ PARALARI ÇALDILAR
  MADENİ PARALARI ÇALDILAR
 • BORSADAN BANDIRMA TİCARET BORSASINA ZİYARET
  BORSADAN BANDIRMA TİCARET BORSASINA ZİYARET
 • SENİ SEVİYORUM UZUNKÖPRÜ
  SENİ SEVİYORUM UZUNKÖPRÜ
 • 1NİSAN’DASEVENLER KAVUŞACAK,UZUNKÖPRÜ’DE DERTLER SON BULACAK
  1NİSAN’DASEVENLER KAVUŞACAK,UZUNKÖPRÜ’DE DERTLER SON BULACAK
 • ATAŞ:ÇALIŞAN ANNELERİN ÇOCUKLARI BİZE EMANET
  ATAŞ:ÇALIŞAN ANNELERİN ÇOCUKLARI BİZE EMANET
 • SIRA MECLİS LİSTELERİNDE
  SIRA MECLİS LİSTELERİNDE
Hür Gazete
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI

Kitapları çok severim, hele ki...

TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI
TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI

Kaza 17.12.2017 Pazar günü saat...

“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”
“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”

1862 yılında Matbuat Müdürlüğü olarak...

POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!
POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!

Hür Gazete Haber Merkezinin edindiği...

SON DAKİKA SON DAKİKA LİŞKO MEVKİNDE KAZA 2 ÖLÜ
SON DAKİKA SON DAKİKA LİŞKO MEVKİNDE KAZA 2 ÖLÜ

Uzunköprü Lişko mevkinde meydana gelen...

ELEKTRİK AKIMINA KAPILARAK HAYATINI KAYBETTİ
ELEKTRİK AKIMINA KAPILARAK HAYATINI KAYBETTİ

Edirne-Uzunköprü-Bayramlı Köyünde, 25 Ocak 2019...

ERGENE MÜDÜRLÜK GÖREVİNDEN ALINARAK ÖĞRETMEN OLARAK ATANDI
ERGENE MÜDÜRLÜK GÖREVİNDEN ALINARAK ÖĞRETMEN OLARAK ATANDI

Uzunköprü Anadolu Lisesi Müdürü Yasemin...

MURADİYE MAHALLESİNDE ŞÜPHELİ ÖLÜM
MURADİYE MAHALLESİNDE ŞÜPHELİ ÖLÜM

Hür Gazete Haber Merkezinin edindiği...

AHMET ÜRER YAZDI:SAĞLIKLI KENTLERDE YAŞAMAK HERKESİN HAKKIDIR.
AHMET ÜRER YAZDI:SAĞLIKLI KENTLERDE YAŞAMAK HERKESİN HAKKIDIR.

29.Mart.2019 tarihinde yerel yönetim seçimleri...

Hür Gazete
SELİM BEKAR YAZDI:Cesaret cesaret

Sevgili okurlarım;31 Mart 2019’da yapılacak mali seçimlerine 52  gün kaldı siyasi partiler adaylarını belirlemiş durumda  adaylar sosyal medya hesaplarından paylaşım yapıyorlar. şunu yapacağız bunu yapacağız. sanki herkesin elinde akılı telefon veya sosyal medya hesabı var.kendilerini kandırıyorlar.

biz gazeteciler sokağın halkın nabzını tutuyoruz.Halkımızda seçim heyecanı yok. umursamıyor herkes düşmüş iş aş geçim derdine kimin belediye başkanı olacağı umurunda değil. neden mi umut olacak bir aday yok kendilerini heyecanlandıracak belediye başkan adayı yok?göç veriyoruz gençler gidiyor diyoruz Uzunköprü’ye gençlik merkezleri kuruldu dolup taşıyor?

 siyasi partiler 2014’de yapılan yerel seçimlerde aldığı oyları cepte sayıyor? peki öylemi  kısa bir örnekleme yapayım falanca mahallede 4-5 muhtar adayı çıkıyor nasıl oy veriyoruz öncelikle mevcut muhtarsa  yaptığı hizmetleri de biliyorsak önceliğimiz oluyor yanında bulunan aza adaylarına da bakıyoruz beğenmiyorsak o aza adayların üzerini çiziyor veya boş atıyoruz.Belediye başkanı iyi bir adaydır ama meclisi kötü olursa meclisine oy vermiyoruz onun için belediye başkan adayı,muhtar adayı meclisini yaparken özenle seçiyor ve bizlerin karşısına çıkarıyor?

10 yıldır Uzunköprü belediye başkanlığı yapan sayın İşbilen artık yokum diyor. 10 yıldır sana destek olanlar seninle yol yürüyenler sormazlar mı Başkan neden yoksun? 10 yıldır yaptığın hizmetleri Kılıçdaroğlu görmedi. Uzunköprü’de yaşayanlar gördü? sular kesiliyor diye feryat edenler şimdi tazdikten borular patlayacak diye teşekkür ediyor?  kaybolmaya yüz tutan tarihi eserler gün yüzünde yerli  ve yabancılar ziyarete geliyor ,genç çocuklarımız kurduğun spor branşlarıyla kötü alışkanlıklardan uzak kalıyor aileler teşekkür ediyor.bunların içinde başarılı olanlar Uzunköprü’yü Avrupa da temsil ediyor?

EY İşibilen yaptığın hizmetleri ben buradan yazmayacağım sen çıkıp halkımıza anlatmalısın ,yerel seçimlerde oylar partiye değil şahıslara veriliyor bunu bilmeyecek kadar aciz biri değilsin? satırlarımın başında yazdım. bu halkın karşısına çıkıp on yılın hesabını vereceksin  vermelisin? Aday belirlemede yetki Kılıçdaroğlu’nundur ,Mühür halkta halkta bakacak başkan neler yapmış neler yapmamış sandığa gittiğinde takdirini verecek?2014’de vermedi mi? öyle ben yokum ben sonuna kadar CHP’lim sözleriyle kendini avutmayacaksın. CHP Sana değer verseydi  yaptığın işleri görmezden gelmezdi. bak havsa başkanını 3.dönem içinde aday gösterdiler senin yaptığın hizmetin kaçta kacını yaptı. bak sayın işbilen babamın oğlu değilsin ben Uzunköprü sevdalısıyım yaptığın hizmetleri yakından takip ettim.  yaptığın  işleri eleştirenlere sen cevap vermen gerekirken biz hür gazete olarak verdik. adımız Enis’Çİ çıktı.aldırış etmedik.Sen Uzunköprü için yapılması erdem olan işlere imza attın.

hep yanında olduk. gençlerin göremeyeceği sanatçıları 10 yıldır uzunköprüye getirdin.3. dönemdir festival düzenliyorsun eksiği olabilir ama uzunköprü halkını bir araya getiriyorsun. Uzunköprü çiftçisi  rahat etsin diye Arsa yı bedelsiz Ziraat odasına tahsis ediyorsun bugün Ziraat odasının güzel bir binası oldu.6 bin kayıtlı üyesi var bilmiyorlarmı bunu?mescit mahallesinde yaşayan 150 yakın Roman kardeşlerimizi ev sahibi yaptın Pankartlarda ne yazıyordu fakir babası İşbilen bırakma Bizi.Aşcıoğluna düğün salonu kazandırdın binlerce vatandaşımız ücretsiz düğünlerini cemiyetlerini yapacaklar teşekkür etmiyorlarmı sana?  derneklere verdiğin destek, spora verdiğin desteği alanlar sana teşekkür etmiyormu sanıyorsun? bak şöyle ailemiz oturacak bir piknik alanımız yok diyenler ördekli gölü görünce sana teşekkür etmiyorlar mı?  tamamlayamadığın Terminal ve pazar yeri var bu halka söz verdin bunları tamamlaman için bir dönem daha halktan yetki istemelisin? Allah sana yürü işbilen diyor sen yürümemek için bahane üretiyorsun? Hangi sivil toplum kuruşu ile kavgalısın  biz gazeteci olarak görmedik şahit olmadık. birlikte Uzunköprü için kenetlendiniz.ne yazsak ne çizsek  nafile  Cesaret cesaret  sendede bu kalmamış İşbilen. caddede yürürken karşılaştığın seçmenin sorduğunda biz seni destekledik sen ne yaptın bizleri yarı yolda bıraktın  sorusuna nasıl cevap vereceksin merak ediyorum cevabını?


Selim Bekar » Yazarın Diğer Yazıları

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa
%d blogcu bunu beğendi: