Hür Gazete
 • “DİRİFT”YAPAN SÜRÜCÜSÜYE CEZA
  “DİRİFT”YAPAN SÜRÜCÜSÜYE CEZA
 • SON DAKİKA SON DAKİKA ÖZDEMİR MUHTAR VATANDAŞIN HAYATINI KURTARDI
  SON DAKİKA SON DAKİKA ÖZDEMİR MUHTAR VATANDAŞIN HAYATINI KURTARDI
 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ SABAH ERKEN KALKANIN VEYA ELİNE SİLAH GEÇİRENİN YÖNETİMİ DEVRALACAĞI BİR ÜLKE ASLA DEĞİLDİR.
  TÜRKİYE CUMHURİYETİ SABAH ERKEN KALKANIN VEYA ELİNE SİLAH GEÇİRENİN YÖNETİMİ DEVRALACAĞI BİR ÜLKE ASLA DEĞİLDİR.
 • UTSO’DA UZUNKÖPRÜ’NÜN GELECEĞİ KONUŞULDU
  UTSO’DA UZUNKÖPRÜ’NÜN GELECEĞİ KONUŞULDU
 • GÖÇMENLER UZUNKÖPRÜ TRENİNDE YAKALANDI
  GÖÇMENLER UZUNKÖPRÜ TRENİNDE YAKALANDI
 • “İNSAN YAŞAMINDA SU HAYATTIR. SU OLMADAN HAYAT, YAŞAM OLMAZ”
  “İNSAN YAŞAMINDA SU HAYATTIR. SU OLMADAN HAYAT, YAŞAM OLMAZ”
 • ŞENTEMEL; GÜÇLÜ YÖNETİM, GÜÇLÜ KADRO BÜYÜK TARAFTARIMIZLA BAL LİGİN ŞAMPİYON OLACAĞIZ.
  ŞENTEMEL; GÜÇLÜ YÖNETİM, GÜÇLÜ KADRO BÜYÜK TARAFTARIMIZLA BAL LİGİN ŞAMPİYON OLACAĞIZ.
 • MURAT ÖZER: SEÇİM BİTMİŞ VE KAZANAN UZUNKÖPRÜ KOOPERATİFİ OLMUŞTUR
  MURAT ÖZER: SEÇİM BİTMİŞ VE KAZANAN UZUNKÖPRÜ KOOPERATİFİ OLMUŞTUR
 • CUMHURİYET TIRI UZUNKÖPRÜ HALKIYLA BULUŞTU
  CUMHURİYET TIRI UZUNKÖPRÜ HALKIYLA BULUŞTU
 • İÇİMİZ DIŞIMIZ DOĞAL GAZ OLDU…!?
  İÇİMİZ DIŞIMIZ DOĞAL GAZ OLDU…!?
Hür Gazete
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI

Kitapları çok severim, hele ki...

KAZDAĞLARI HEPİMİZİN
KAZDAĞLARI HEPİMİZİN

Çanakkale ilinin tek içme suyu...

“DİRİFT”YAPAN SÜRÜCÜSÜYE CEZA
“DİRİFT”YAPAN SÜRÜCÜSÜYE CEZA

17.07.2019 günü saat: 19.43 sıralarında,...

SELİM BEKAR YAZDI:AKLIMIZDAN ÇIKARMAYALIM
SELİM BEKAR YAZDI:AKLIMIZDAN ÇIKARMAYALIM

Sevgili okurlarım, sabah erken saatte...

SERVET KOŞUCU YAZDI:NASİP
SERVET KOŞUCU YAZDI:NASİP

O zamanlar köyde,varlıklı aileler düğün...

NUR KURT YAZDI:Riyasız Maskesiz Bir Hayat
NUR KURT YAZDI:Riyasız Maskesiz Bir Hayat

Her gün yeni bir günle...

MERİÇ İLÇEMİZ MOTORSİKLET SÜRÜCÜLERİNE CEZA UYARISI :
MERİÇ İLÇEMİZ MOTORSİKLET SÜRÜCÜLERİNE CEZA UYARISI :

Motosiklet kullanımının yoğun olduğu ilçemizde,...

UTSO’DA UZUNKÖPRÜ’NÜN GELECEĞİ KONUŞULDU
UTSO’DA UZUNKÖPRÜ’NÜN GELECEĞİ KONUŞULDU

17 Temmuz 2019 çarşamba günü...

GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI

Kitapları çok severim, hele ki...

TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI
TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI

Kaza 17.12.2017 Pazar günü saat...

“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”
“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”

1862 yılında Matbuat Müdürlüğü olarak...

POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!
POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!

Hür Gazete Haber Merkezinin edindiği...

TRAKYA’YI SATIN ALDI
TRAKYA’YI SATIN ALDI

Zenginler yıllardır Trakya’da tarım arazileri...

AŞIRI HIZ BİR CAN ALDI
AŞIRI HIZ BİR CAN ALDI

Uzunköprü-Çöpköy Mahallesi Hayrabolu Yolu üzerinde,...

SON DAKİKA SON DAKİKA BUĞDAY YÜKLÜ MOTURUN ALTINDA HAYATINI KAYBETTİ
SON DAKİKA SON DAKİKA BUĞDAY YÜKLÜ MOTURUN ALTINDA HAYATINI KAYBETTİ

UZUNKÖPRÜ DEREKÖYDE BUĞDAY YÜKLÜ TRAKTÖRÜN...

SON DAKİKA SON DAKİKA LİŞKO MEVKİNDE KAZA 2 ÖLÜ
SON DAKİKA SON DAKİKA LİŞKO MEVKİNDE KAZA 2 ÖLÜ

Uzunköprü Lişko mevkinde meydana gelen...

ELEKTRİK AKIMINA KAPILARAK HAYATINI KAYBETTİ
ELEKTRİK AKIMINA KAPILARAK HAYATINI KAYBETTİ

Edirne-Uzunköprü-Bayramlı Köyünde, 25 Ocak 2019...

Uzunköprü Köy ve Mahalle Muhtarlarımız
Uzunköprü Köy ve Mahalle Muhtarlarımız

 31 Mart 2019 yerel seçim...

Hür Gazete
MÜFİT DEMİRKOL YAZDI ; BİR BAYRAM GÜNÜ..(!)
müfit demırkol Müfit DEMİRKOL esnaf-1@hotmail.com

Bayram sabahı…Bayram namazı…Göçmüşlerimize rahmetler dileme..Vee  gene şehit haberleri, gene göz yaşı ve gene üzüntü hem de olmaz yere..Boş yere..

                Tam 17 yıldır iktidarda olan siyasi partinin de büyük günahı ve yanlışlarının olmasına karşın tam 30 yıldır devam eden terör ve kaybettiğimiz evlatlarımız, ve kayıp edilen evlatlar..(!) Dünya üzerinde düşman üzerine yürürken canını Allaha kurban eden tek  millet ve tek ordu Türk ordusu dur. Bir avuç teröriste ise asla göz açtırmayacak olan bu ordunun karşısında ki teröristler kimdir? Bu kadar yıldır neden bunlarla baş edilemiyor.?

                Olaylara bir de bu  terörist dediklerimizin açısından bakalım. Bu terör örğütleri kimlerdir? Maksatları nelerdir? Kuvvetleri ne kadardır.? MLKP, DKP, TİKKO, TKHP/C , YPG, PKK,İŞİD  Suriye’de ve başka ülkelerde bulunan en vahşi terör örgütü olarak tanımlanan bu örgütün elemanları Suriye dışından gelmiş yabancılar olup , Arap ülkelerinden , Batılı ülkelerden ve başka ülkelerden gelmişlerdir. Örgütün eylemleri adeta vahşet ve korku filmlerini aratmayacak sahneler ile dolu olup bu eylemlerini sivil halka karşı gerçekleştirmektedirler. Bu örgüt elde etmek istediklerini kimse ile uzlaşmadan ve kesin kararlılıkla hatta fiili durum yaratarak ‘oldu bitti’ye getirmektedir.

                Şöyle ki, Hilafet kurmak, Irak ve Suriye topraklarında Hilafet ilan edip başına Ebu Bekir El Bağdadi gibi bir Halife getirmek ve bu noktadan sonrada başka coğrafyalara genişleme yolunu kısaltmak gibi.İŞİD  terör örğütü, İslam dünyasında tekrar halifeliği getirmek ve tüm İslam ülkelerini bu çatı altında toplamak amacını gütmektedir. Bu amaç, iktidar partisinin başında olan ve Cumhurbaşkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan’ın da amacı ile aynı dır.                Küçük bir farkla;

                İŞİD örğütü Ebubekir El Bağdadi’ yi halife yapmak istemektedir. Dünya üzerinde ki tüm İslam ülkeleri ile birlik ve beraberlik içinde olmaya çalışan Cumhurbaşkanımızın da ana arzusu Hilafet düzenini getirerek, Halife olmak olduğundan, İŞİD İSLAMİ TERÖR ÖRĞÜTÜ nü desteklemektedir. Bu destek, öyle bir çıkmaz boyutlara gelmiştirki, Cumhurbaşkanımızın bu terör örğütüne silah ve cephane yardımında  bulunduğu rivayet edilmektedir. Hatta sınırda yakalanan TIR ları yakalayan emniyet güçlerimizin ve Silahlı Kuvvetlerimizin, hatta savcılarımızın bu olaydan dolayı FETÖ terör örğütü ile bağlantılı olmaları düşüncesi ile suçlandırılması da ayrı bir muamma olmaktadır.

                “Yurtta sulh, cihan da sulh” ve Misak-ı Milli sınırları içerisinde senelerdir huzur içinde yaşarken, birden bire güney sınırımız da ki komşumuz olan Suriye ile inanılmaz ölçülerde ters düşmemizi ve inanılmaz boyutlarda zarar görmemizi de son 17 yıldır iktidar da olanlara borçluyuz. Terör örğütlerinin Suriye de yerleştiği ve oradan Türkiye de olayların çıktığı iddaası ile Suriye ile harp ettiğimizi  sebep gösteren iktidarımız, aynı şekilde Amerika ile de ağız dalaşı ile başlayan bir çıkmaza girmiştir. Bu milletlerarası ağız dalaşına zaman zaman Yunanistan, Fransa ve Almanya da dahil olmuştur. Bütün bu ters ilişkilerin sonunun ne olacağı, nasıl son bulacağı da ayrı bir merak konusu olmaktadır.

                Yıllardır devam eden terörrün meydana gelmesinin ana sebeplerini incelemeden, sadece kendi şahsi beklentileri ve hayalleri için yurdumuzu bir kan gölüne döndürmeleri sonucunda tek  kaybedenin  Türkiye olduğu gerçeğinin bir an önce anlaşılması gerekmektedir.Güney doğu ve doğu anadolumuz da ki yaşanan hayatın incelenmesi şarttır.             Orada ki Kürt asıllı vatandaşlarımızın yaşam şartlarını  derhal inceliyerek, gerekli  tedbirlerin  alınması ile mevcut terörün son bulacağı kesindir.

                Öncelikle, OHAL’ in kaldırılması, sınır ticaretinin kanuni şartlar içerisin de serbest bırakılması gerekir. Yeraltı zenginliklere sahip olan bu  bölgemizde, gerek petrolün, gerek se diğer madenlerin işletilmesine izin verilmelidir.Bu madenlerin zenginleştirilme tesisleri kurularak, ihracaatının yapılması şarttır. Ayrıca, bu bölgemizde eğitime üst noktada değer verilmeli dir.İmam hatip okulları yerine meslek okulları ve fakülteler açılmalıdır.Sağlık hizmetleri düzenlenmeli, doktor ihtiyaçları ile sağlık ocaklarının gerçek faaliyetleri sağlanmalıdır. Bölgenin tek gelir kaynağı olan hayvancılığın teşvik edilerek büyük çaplarda iş sahalarının açılması gerekir. Devlet tarafından sanki bir armağanmış gibi verilen koruculuk sisteminin bir an evvel kaldırılarak, insanlarımızın iş yapabilmelerini sağlanmalıdır. Bütün bu önlemlerin yanı sıra bölğede  inanılmaz boyutlarda yetkili olan aşiret sisteminin etkisiz hale getirilmesi de şarttır. Öyleki, bölgeye görev için gelen tüm resmi zevatın ilk ziyareti aşiret başlarına yapılmaktadır.Devlet bütün acizliğini ortaya koyarak aşiret reislerinden yardım bekler hale getirilmiştir.Vatandaşlarımızın, adil ve haktan yana, eşit bir yaşam için de olduklarına inanmaları gerekir.

                Bütün bu şartların yerine getirilmesi ile birlikte, terör örğütü tarafından zorla kendileri ile birlikte eylem yapmaya zorlanan gençlerin teslim olmaları sağlanarak, af edilmeleri de sağlanması gereken işlerden biridir.

                Bölgede emniyet güçlerimizin etkinliğinin arttırılarak, gerçek bir güven kapısı haline getirilmesi de şarttır. Emniyet güçlerimizin, bölgede bir korku ve çekingenlik noktası olarak değil, sevgi ve saygı ile kucaklanacak hale getirilmesi  sağlanmalıdır. Sonuç olarak bölge insanımızın demokrasi ve eşitlik içerisinde hür olarak yaşaması ana hedefimiz olmalıdır.

                Bütün bu şartlar sağlandığında terör sona erecektir. Ve terör militanlarının kökünün kazınması da bu bölge halkımızın sayesin de olacaktır. Halkımız terörün en büyük düşmanı olacaktır.


Müfit DEMİRKOL » Yazarın Diğer Yazıları

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa
%d blogcu bunu beğendi: