Hür Gazete
Hür Gazete
 • SON DAKİKA SON DAKİKA AKBULUT’A TEPKİALAŞ VE KURUŞAR: AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİN VERDİĞİ SÖZLERİNİN TUTULMAMSI NEDENİYLE ADAYLIĞIMIZ GERİ ÇEKİYORUZ.
  SON DAKİKA SON DAKİKA AKBULUT’A TEPKİALAŞ VE KURUŞAR: AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİN VERDİĞİ SÖZLERİNİN TUTULMAMSI NEDENİYLE ADAYLIĞIMIZ GERİ ÇEKİYORUZ.
 • MİMAR MUSLİHİDDİN ÖĞRENCİLERİ ALMANYA’DA STAJ YAPACAKLAR.
  MİMAR MUSLİHİDDİN ÖĞRENCİLERİ ALMANYA’DA STAJ YAPACAKLAR.
 • BECAN:”BİZ ONLARA İNANDIK, ONLAR DA BİZE GÜVENİYORLAR”
  BECAN:”BİZ ONLARA İNANDIK, ONLAR DA BİZE GÜVENİYORLAR”
 • “ONLAR BİZİM DOSTLARIMIZ”
  “ONLAR BİZİM DOSTLARIMIZ”
 • MADENİ PARALARI ÇALDILAR
  MADENİ PARALARI ÇALDILAR
 • BORSADAN BANDIRMA TİCARET BORSASINA ZİYARET
  BORSADAN BANDIRMA TİCARET BORSASINA ZİYARET
 • SENİ SEVİYORUM UZUNKÖPRÜ
  SENİ SEVİYORUM UZUNKÖPRÜ
 • 1NİSAN’DASEVENLER KAVUŞACAK,UZUNKÖPRÜ’DE DERTLER SON BULACAK
  1NİSAN’DASEVENLER KAVUŞACAK,UZUNKÖPRÜ’DE DERTLER SON BULACAK
 • ATAŞ:ÇALIŞAN ANNELERİN ÇOCUKLARI BİZE EMANET
  ATAŞ:ÇALIŞAN ANNELERİN ÇOCUKLARI BİZE EMANET
 • SIRA MECLİS LİSTELERİNDE
  SIRA MECLİS LİSTELERİNDE
Hür Gazete
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI

Kitapları çok severim, hele ki...

TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI
TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI

Kaza 17.12.2017 Pazar günü saat...

“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”
“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”

1862 yılında Matbuat Müdürlüğü olarak...

POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!
POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!

Hür Gazete Haber Merkezinin edindiği...

SON DAKİKA SON DAKİKA LİŞKO MEVKİNDE KAZA 2 ÖLÜ
SON DAKİKA SON DAKİKA LİŞKO MEVKİNDE KAZA 2 ÖLÜ

Uzunköprü Lişko mevkinde meydana gelen...

ELEKTRİK AKIMINA KAPILARAK HAYATINI KAYBETTİ
ELEKTRİK AKIMINA KAPILARAK HAYATINI KAYBETTİ

Edirne-Uzunköprü-Bayramlı Köyünde, 25 Ocak 2019...

ERGENE MÜDÜRLÜK GÖREVİNDEN ALINARAK ÖĞRETMEN OLARAK ATANDI
ERGENE MÜDÜRLÜK GÖREVİNDEN ALINARAK ÖĞRETMEN OLARAK ATANDI

Uzunköprü Anadolu Lisesi Müdürü Yasemin...

MURADİYE MAHALLESİNDE ŞÜPHELİ ÖLÜM
MURADİYE MAHALLESİNDE ŞÜPHELİ ÖLÜM

Hür Gazete Haber Merkezinin edindiği...

AHMET ÜRER YAZDI:SAĞLIKLI KENTLERDE YAŞAMAK HERKESİN HAKKIDIR.
AHMET ÜRER YAZDI:SAĞLIKLI KENTLERDE YAŞAMAK HERKESİN HAKKIDIR.

29.Mart.2019 tarihinde yerel yönetim seçimleri...

Hür Gazete
SOSYAL YAŞAMDA ‘VARIZ’ DEDİLER
SOSYAL YAŞAMDA ‘VARIZ’ DEDİLER
AB’nin gerçekleştirdiği ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) Ulusal Koordinatörlüğünü yürüttüğü Avrupa Hareketlilik Haftası’na Edirne Belediyesi de düzenlediği etkinliklerle katkı sağlamaya devam ediyor. Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle Edirne Belediyesi; Edirne’de bulunan...
19 Eylül 2018 13:39
Font1 Font2 Font3 Font4

AB’nin gerçekleştirdiği ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) Ulusal Koordinatörlüğünü yürüttüğü Avrupa Hareketlilik Haftası’na Edirne Belediyesi de düzenlediği etkinliklerle katkı sağlamaya devam ediyor. Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle Edirne Belediyesi; Edirne’de bulunan engelli dernekleri ile yürüyüş gerçekleştirecek hem hareketli yaşama dikkat çekti hem de engelli bireylerin de sosyal yaşamda ‘var oldukları’ ile ilgili farkındalık yarattı.

Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle Edirne Belediyesi kentte bulunan Engelli Dernekleri ile birlikte yürüyüş yaptı. Saraçlar Caddesi’nde başlayan yürüyüş 25 Kasım Stadyumuna kadar devam etti. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında hareketli yaşama dikkat çekmek için bir dizi etkinlik düzenlediklerini belirten Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “16- 22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Edirne Belediyesi olarak etkinliklerimiz devam ediyor. Pazar Günü Sağlık Yolu’nda bir bisiklet yürüyüşümüz oldu. Bisiklet hareketliliğimiz oldu. Bugün de engelli derneklerimizle, engellilerimizle beraber Saraçlar Caddesi’nde bir yürüyüş gerçekleştireceğiz.  Biz bu hafta istiyoruz ki bir çeşitlilik olsun, bir farklılık olsun. Hareketin ya da yaşam boyu sporun bütün insan grupları içerisinde olması gerektiğini düşünüyoruz. Engellileri de sosyal hayata sokabilmek, sosyal yaşamda yerlerinin olduğunu anlatabilmek açısından onlarla beraber bugün yürüyoruz.  Çünkü bir şehri engellilere göre dizayn ederseniz, tüm topluma göre dizayn edersiniz. Bu Avrupa Hareketlilik Haftası’nda da bu şekilde engellilerle birlikte bir etkinlik yapmaktan mutluyuz. Edirne’miz zaten engelli dostu bir kent. Recep Gürkan Başkanımızın dediği gibi ; biz engelliler için gereken her şeyi yapıyoruz. Ve başkanımızın bize vermiş olduğu güç ile de bu şehri engelli dostu bir şehir haline getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Engelsiz Yaşam Merkezi hakkında da bilgi veren Tanrıkulu, “23 yaş üstü engellilerimiz orada eğitimler alıyorlar. Sosyal vakit geçiriyorlar. Ve engelli ailelerine yönelik de en önemli projemiz. Orada bir Engelsiz Cafe yaratıyoruz. Onun da yakında açılışını yapacağız. Böylelikle engelli aileleri de çocuklarını bizim okulumuza bıraktığında kendilerinin de vakit geçirebileceği bir mekana sahip olacaklar. Onun dışında akülü araba şarj istasyonlarının sayısını arttıracağız. Çünkü o kadar güzel talep geliyor ki demek ki ihtiyaç var, bu da bizi çok mutlu ediyor. Engelli rampalarının dikkat edilmesi, dükkanların engellilerin girişi gibi ihtiyaca göre yapılması çok önemli. Bu konuda da burada gördüğünüz engelli dernekleri gerçekten kendi yaşamlarını da kurgulamak adına çok önemli işler yapıyorlar” dedi.

AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI PROGRAMI

18 Eylül Salı Günü Saat:10.00’da “Aracını Bırak, Yürü” etkinliği düzenlenecek. Yürüyüş;  Acar City Park’tan başlayacak;İbrahim Ay Caddesi, Ayçiçeği Heykeli, Ali Rıza Atatürk Caddesi, Atatürk ve İnönü Kavşağı, Muammer Aksoy Caddesi’nden Baca Güzergâhı boyunca devam edecek ve Mega Park’ta son bulacak.

 

19 Eylül Çarşamba Günü Saat: 09.00’da ise,  Barış Parkı’nda (Suni Gölet) Edirne Halkı ile spor kıyafetler ile yürüyüş düzenlenecek.

 

22 Eylül Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü’nde ‘Bir Gün Otomobilsiz Yaşamayı Deneyelim’ sloganıyla Tunca Köprüsü Nikah Salonu’nun önünde otomobilleri bırakarak, Edirne Belediyesi Kent Ormanı’na kadar yürüyüş gerçekleştirilecek.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa
%d blogcu bunu beğendi: