Hür Gazete
Hür Gazete
 • BECAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NİN HEYETİNDE OLMAK İÇİN YETKİ İSTİYOR
  BECAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NİN HEYETİNDE OLMAK İÇİN YETKİ İSTİYOR
 • HÜR GAZETE 13. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR.
  HÜR GAZETE 13. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR.
 • KADERİNE TERK ETTİĞİNİZ YÜZLERCE YILLIK TARİHTEN UTANMIYORSANIZ “ECDADINIZDAN UTANIN”!!
  KADERİNE TERK ETTİĞİNİZ YÜZLERCE YILLIK TARİHTEN UTANMIYORSANIZ “ECDADINIZDAN UTANIN”!!
 • HANİ EĞİTİM BEDAVAYDI!!!
  HANİ EĞİTİM BEDAVAYDI!!!
 • ÜCRETSİZ KURSLARIMIZLA UZUNKÖPRÜ HALKINI BEKLİYORUZ!!!
  ÜCRETSİZ KURSLARIMIZLA UZUNKÖPRÜ HALKINI BEKLİYORUZ!!!
 • CAN: HES KODU ZORUNLU HALE GETİRİLDİ.
  CAN: HES KODU ZORUNLU HALE GETİRİLDİ.
 • Uzunköprü ilçemizdeki tarihi taş köprünün restorasyonu için bir çalışmanız var mıdır?
  Uzunköprü ilçemizdeki tarihi taş köprünün restorasyonu için bir çalışmanız var mıdır?
 • UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN KOLLARI SIVADI
  UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN KOLLARI SIVADI
 • GAYTANCIOĞLU:’’BİZE LAF YETİŞTİRECEĞİNİZE TRAKYANIN GAP’I İLE UĞRAŞIN!
  GAYTANCIOĞLU:’’BİZE LAF YETİŞTİRECEĞİNİZE TRAKYANIN GAP’I İLE UĞRAŞIN!
 • ÇİFTÇİLERİN BANKALARA 123.5 MİLYAR TL BORCU VAR
  ÇİFTÇİLERİN BANKALARA 123.5 MİLYAR TL BORCU VAR
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI

Kitapları çok severim, hele ki...

HÜR GAZETE 13 YAŞINDA
HÜR GAZETE 13 YAŞINDA

Hür gazete 13 yaşında…. 12...

HAYALİ OLMAYANIN HEDEFİ, HEDEFİ OLMAYANIN SONUÇLARI OLMAZ!
HAYALİ OLMAYANIN HEDEFİ, HEDEFİ OLMAYANIN SONUÇLARI OLMAZ!

Sevgili okurlarım: Benim ve sizlerin...

GAZETE, GAZETE ATAR MISINIZ AĞABEY?”
GAZETE, GAZETE ATAR MISINIZ AĞABEY?”

“gazete, gazete atar mısınız ağabey?”...

BİLİM VE SANATSIZ KALKINMA VE ÖZGÜRLÜK OLMAZ.
BİLİM VE SANATSIZ KALKINMA VE ÖZGÜRLÜK OLMAZ.

Bilim ve sanatta ileri gitmiş...

SERDAR MANGA YAZDI: HOŞ GELDİN 13
SERDAR MANGA YAZDI: HOŞ GELDİN 13

Uzunköprü’de doğmuş, Uzunköprü’de yetişmiş bir...

HÜR GAZETE 13. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR.
HÜR GAZETE 13. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR.

İmtiyaz sahipliğini  Bahtiye Bekar’ın, yazı...

HANİ EĞİTİM BEDAVAYDI!!!
HANİ EĞİTİM BEDAVAYDI!!!

Günümüzde eğitim hususunda dikkatleri çeken...

GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI

Kitapları çok severim, hele ki...

SON DAKİKA SON DAKİKA UZUNKÖPRÜ’DE İLK VAKA TESPİT EDİLDİ
SON DAKİKA SON DAKİKA UZUNKÖPRÜ’DE İLK VAKA TESPİT EDİLDİ

Uzunköprü Devlet hastanesi tarafından koronavirüs...

EDİRNE ALARM VERİYOR
EDİRNE ALARM VERİYOR

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen ‘Hayat...

TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI
TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI

Kaza 17.12.2017 Pazar günü saat...

UZUNKÖPRÜ YENİ ÇEVRE YOLUNDA ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZASI
UZUNKÖPRÜ YENİ ÇEVRE YOLUNDA ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZASI

Hür Gazete Haber merkezinin edindiği...

AZMİN ZAFERİ
AZMİN ZAFERİ

Yağmurca Köyü nüfusuna kayıtlı olan...

“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”
“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”

1862 yılında Matbuat Müdürlüğü olarak...

POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!
POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!

Hür Gazete Haber Merkezinin edindiği...

PEKCANLI, “BİZ KENDİ PARTİLİSİNİ YOK ETMEK İSTEYENLERE İNAT, VAR ETMEK İÇİN SİYASET YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ.
PEKCANLI, “BİZ KENDİ PARTİLİSİNİ YOK ETMEK İSTEYENLERE İNAT, VAR ETMEK İÇİN SİYASET YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ.
CHP Merkez İlçe Başkanlığında adaylık başvurusunda bulunan Pekcanlı’yı başta Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve çok sayıda ilçe ve belde belediye başkanları da destekledi. Pekcalı, konuşmasında, “Sadece seçim zamanında, hatta...
6 Şubat 2020 10:40
Font1 Font2 Font3 Font4

CHP Merkez İlçe Başkanlığında adaylık başvurusunda bulunan Pekcanlı’yı başta Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve çok sayıda ilçe ve belde belediye başkanları da destekledi.

Pekcalı, konuşmasında, “Sadece seçim zamanında, hatta sadece parti içi seçim zamanında, parti için mücadele ettiğini, kavga verdiğini söylemek bu mücadelenin ruhuna kimse kusura bakmasın ama uymaz” dedi.

Pekcanlı, parti için çok çalıştığını belirterek, “Bugün sizin karşınıza İl Başkan Adaylığı için 3. kez çıkışım. Bugün kendimi örgütümüzün vicdanına 3. kez emanet edişim. Ne mutlu ki diğer iki adaylığımızda sizlerin ciddi desteği ile bu yarıştan alnımızın akıyla çıktık. Bugün görüyorum ki yine sizlerin desteği ile bu kongreden de alnımızın akıyla çıkacağız. Çünkü ben biliyorum ki CHP’de ’emek’ yok sayılmaz, CHP’de ‘alın teri’ yok sayılmaz. Çünkü CHP üyesi için, delegesi için ’emek en yüce değerdir.’ Biz emek verdik arkadaşlar.

Bu emeği sadece bugün ya da 4 yıllık İl Başkanlığı döneminde değil, yıllardan beri verdik. 1999 yılında CHP baraj altında kaldığında da, 2004 yılında CHP Edirne Belediye Başkanlığı seçimini kazandığında da emek verdik, çalıştık, sorumluluk aldık. Beni biliyorsunuz. Bu partide büyüdüm diyebilirim. Partime küçük yaşlardan beri emek verip büyük sorumluluklarla görev yaptım. 7 yıl İl Gençlik Kolu Başkanlığı, 2 dönem İl Yönetim Kurulu Üyeliği, 2 dönem İl Başkanlığı gibi çok önemli görevlerde bulundum.” diye hatırlatmada bulunup şunları kaydetti:

“Ben bu partinin öz evladı oldum. Yıllarca kimler geldi, kimler geçti. Makamlara aday olan isimler hep değişti ama bizim CHP’ye olan bağlılığımız, görev bilincimiz hiç değişmedi. Çünkü bizim en önemli ilkemiz şu oldu ‘bu partinin öz evlatları partisine her koşulda sahip çıkar. ‘ Biz böyle öğrendik. Mücadeleyi ve kavgayı öğrendik. Bu kavgaya da ne bir zaman biçtik, ne de bir mekan belirledik. Siyaseti bir hafta sonu hobisi olarak hiç görmedik. Önemli olan kavgadır dedik, önemli olan karanlığa karşı mücadeledir dedik, önemli olan cumhuriyeti koruma ve kollama mücadelesidir dedik. Bu kavga sadece il başkanlığı koltuğunda verilmez, bu kavgayı bazen il başkanlığı koltuğunda İl başkanı olarak, bazen kahvede bir CHP üyesi olarak, bazen sanayi de esnaf olarak, bazen de Türkiye Büyük Millet Meclisinde milletvekili olarak verirsiniz. Asıl önemli olan her zaman mücadele etmektir. Sadece seçim zamanında hatta sadece parti içi seçim zamanında, parti için mücadele ettiğini, kavga verdiğini söylemek bu mücadelenin ruhuna kimse kusura bakmasın ama uymaz.

Hele hele delege seçimlerine ya da kongrelere 10/15 gün kala çalışmakla, mücadele verdiğini söylemekle CHP’ye yeni bir ufuk açılmaz. Bir CHP üyesi için en büyük mücadele seçim zamanında, partisi diğer partililerle yarışırken partisi ve adayı için çalışmaktır. Değerli arkadaşlarım ben aday olmadığım her seçimde, İl başkanı olmadığım dönemde de partim için hep çalıştım. Yağmurda çalıştım, karda çalıştım, gece de çalıştım, gündüz de çalıştım. Dün çalıştım, bugün çalışıyorum, CHP’nin iktidarı için yarın da unvanım olsun olmasın çalışmaya devam edeceğim. Çünkü her birimizin çocuklarımıza karşı, torunlarımıza karşı, ülkemize karşı sorumlulukları var. Ben bu sorumluluğu her dönem yerine getirdiğime inanıyorum.

4 yıllık İl Başkanlığı dönemimde, bu sorumluluk bilinci ile çalıştığımızdan dolayı başarılı olduk. İlçe başkanlarımızın kongrede tavırları ne olursa olsun dışlamadan birlikte hareket ettik. Her ilçede olmaya, her üyemize dokunmaya çalıştık. Hep övüneceğim; partimize böyle güzel bir İl binası kazandırdık. Hep birlikte bunu yaptık. Belediye başkanlarımızla, ilçe başkanlarımızla, emekli maaşından arda kalan parasını partisine bağışlayan siz değerli üyelerimizin desteği ile yaptık. CHP’li olmanın verdiği dayanışma ile birliktelik ile sorumluluk ile bu binayı inşa ettik. Ben inanıyorum ki yine bu CHP’lilik dayanışması ile birlikteliği ile AKP iktidarına son verip, yeniden parlamenter rejimi getirerek CHP iktidarını inşa edeceğiz. Yeniden kendi vatandaşları ve komşuları ile barışık bir Türkiye’yi, yeniden akla ve bilime önem veren bir Türkiye’yi, emeğin en yüce değer olarak görüldüğü bir Türkiye’yi, kadını ve erkeği eşit, sevginin var olduğu bir Türkiye’yi biz inşa edeceğiz.

Buna mecburuz değerli yol arkadaşlarım, buna mecburuz. Çünkü ülkemiz iyiye gitmiyor, yolun sonu iyi değil. Bu gidişe dur diyebilecek tek güç CHP ve siz CHP’lilerdir. Bu yüzden büyük düşünmeliyiz. Sevgili arkadaşlar AKP iktidarına son veremezsek, bu mücadeleyi kazanamazsak beni il kongresinde yenseniz ne olur yenmeseniz ne olur? Önemli olan beni ya da belediye başkanını yenmek değil önemli olan bu iktidarı yenmektir! Önemli olan bizim yok olmamız değil. Bu söylemler önemli değil. Seçim zamanları belki kızgınlıkla söylenir, ben kızmıyorum.”

Aday olacaklara da başarı dileyen Pekcanlı, “Biz kendi partilisini yok etmek isteyenlere inat, var etmek için siyaset yapmaya devam edeceğiz. Kapımızı da gönlümüzü de açmaya devam edeceğiz. Görüyoruz ki bu kongre tek adaylı bir kongre olmayacak. Aday olacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. İşte bu bizim zenginliğimiz. Bu parti içi demokrasinin güzel bir örneği… Ben bu yarışta varım diyorum. Ve 10 Şubat sabahı partinin kapılarını sonuna kadar açarak AKP ile mücadele etmeye hazırım diyorum. Ben buna inanıyorum. CHP iktidara her zamankinden çok daha yakındır. İnanın zafer yakındır. Değerli yol arkadaşlarım adaylık açıklamamıza katıldığınız için teşekkür ediyor, her birinizi sevgi ve saygı ile bir kez daha selamlıyorum” şeklinde konuştu

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa
%d blogcu bunu beğendi: