Hür Gazete
Hür Gazete
 • BECAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NİN HEYETİNDE OLMAK İÇİN YETKİ İSTİYOR
  BECAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NİN HEYETİNDE OLMAK İÇİN YETKİ İSTİYOR
 • HÜR GAZETE 13. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR.
  HÜR GAZETE 13. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR.
 • KADERİNE TERK ETTİĞİNİZ YÜZLERCE YILLIK TARİHTEN UTANMIYORSANIZ “ECDADINIZDAN UTANIN”!!
  KADERİNE TERK ETTİĞİNİZ YÜZLERCE YILLIK TARİHTEN UTANMIYORSANIZ “ECDADINIZDAN UTANIN”!!
 • HANİ EĞİTİM BEDAVAYDI!!!
  HANİ EĞİTİM BEDAVAYDI!!!
 • ÜCRETSİZ KURSLARIMIZLA UZUNKÖPRÜ HALKINI BEKLİYORUZ!!!
  ÜCRETSİZ KURSLARIMIZLA UZUNKÖPRÜ HALKINI BEKLİYORUZ!!!
 • CAN: HES KODU ZORUNLU HALE GETİRİLDİ.
  CAN: HES KODU ZORUNLU HALE GETİRİLDİ.
 • Uzunköprü ilçemizdeki tarihi taş köprünün restorasyonu için bir çalışmanız var mıdır?
  Uzunköprü ilçemizdeki tarihi taş köprünün restorasyonu için bir çalışmanız var mıdır?
 • UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN KOLLARI SIVADI
  UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN KOLLARI SIVADI
 • GAYTANCIOĞLU:’’BİZE LAF YETİŞTİRECEĞİNİZE TRAKYANIN GAP’I İLE UĞRAŞIN!
  GAYTANCIOĞLU:’’BİZE LAF YETİŞTİRECEĞİNİZE TRAKYANIN GAP’I İLE UĞRAŞIN!
 • ÇİFTÇİLERİN BANKALARA 123.5 MİLYAR TL BORCU VAR
  ÇİFTÇİLERİN BANKALARA 123.5 MİLYAR TL BORCU VAR
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI

Kitapları çok severim, hele ki...

HÜR GAZETE 13 YAŞINDA
HÜR GAZETE 13 YAŞINDA

Hür gazete 13 yaşında…. 12...

HAYALİ OLMAYANIN HEDEFİ, HEDEFİ OLMAYANIN SONUÇLARI OLMAZ!
HAYALİ OLMAYANIN HEDEFİ, HEDEFİ OLMAYANIN SONUÇLARI OLMAZ!

Sevgili okurlarım: Benim ve sizlerin...

GAZETE, GAZETE ATAR MISINIZ AĞABEY?”
GAZETE, GAZETE ATAR MISINIZ AĞABEY?”

“gazete, gazete atar mısınız ağabey?”...

BİLİM VE SANATSIZ KALKINMA VE ÖZGÜRLÜK OLMAZ.
BİLİM VE SANATSIZ KALKINMA VE ÖZGÜRLÜK OLMAZ.

Bilim ve sanatta ileri gitmiş...

SERDAR MANGA YAZDI: HOŞ GELDİN 13
SERDAR MANGA YAZDI: HOŞ GELDİN 13

Uzunköprü’de doğmuş, Uzunköprü’de yetişmiş bir...

HÜR GAZETE 13. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR.
HÜR GAZETE 13. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR.

İmtiyaz sahipliğini  Bahtiye Bekar’ın, yazı...

HANİ EĞİTİM BEDAVAYDI!!!
HANİ EĞİTİM BEDAVAYDI!!!

Günümüzde eğitim hususunda dikkatleri çeken...

GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI

Kitapları çok severim, hele ki...

SON DAKİKA SON DAKİKA UZUNKÖPRÜ’DE İLK VAKA TESPİT EDİLDİ
SON DAKİKA SON DAKİKA UZUNKÖPRÜ’DE İLK VAKA TESPİT EDİLDİ

Uzunköprü Devlet hastanesi tarafından koronavirüs...

EDİRNE ALARM VERİYOR
EDİRNE ALARM VERİYOR

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen ‘Hayat...

TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI
TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI

Kaza 17.12.2017 Pazar günü saat...

UZUNKÖPRÜ YENİ ÇEVRE YOLUNDA ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZASI
UZUNKÖPRÜ YENİ ÇEVRE YOLUNDA ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZASI

Hür Gazete Haber merkezinin edindiği...

AZMİN ZAFERİ
AZMİN ZAFERİ

Yağmurca Köyü nüfusuna kayıtlı olan...

“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”
“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”

1862 yılında Matbuat Müdürlüğü olarak...

POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!
POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!

Hür Gazete Haber Merkezinin edindiği...

HAMKA TEKSTİLDEN ÖRNEK VİZYON PLANI
HAMKA TEKSTİLDEN ÖRNEK VİZYON PLANI
Hedefimiz Uzunköprü’den Çıkan,  Mutlak Çevreye Uyumlu Üretim Yapıp Koşulsuz Çalışan ve Müşteri Memnuniyeti Sağlayan Dünya Markası Olmak   2017 yılında Uzunköprü Vergi Dairesi ve Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası üyesi...
15 Eylül 2020 10:03
Font1 Font2 Font3 Font4

Hedefimiz Uzunköprü’den Çıkan,  Mutlak Çevreye Uyumlu Üretim Yapıp Koşulsuz Çalışan ve Müşteri Memnuniyeti Sağlayan Dünya Markası Olmak

 

2017 yılında Uzunköprü Vergi Dairesi ve Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olarak konfeksiyon üretimine başlayan ve kısa sürede %100 müşteri ve işçi memnuniyetine ulaşarak Uzunköprü kamuoyunun büyük sempatisini kazanmayı başaran HAMKA TEKSTIL Ltd Şti yönetim kurulu gazetemize yeni vizyon planlarıyla alakalı röportaj verdi.

 

“Kurumsal kimliğimizi ve hedefimizi 5 temel ilke üzerine kurduğumuz için başarılıyız!”

Uzun yıllardır tekstil ve konfeksyon sanayi sektörlerinin içerisindeyiz. Edindiğimiz tecrübeyi 2017 yılının 9.ayında tamamen bir Uzunköprü firması olarak kurduğumuz HAMKA TEKSTİL ile ustalık eseri haline getirmeye karar verdik ve 11.ayda üretim tesisimizi kurduk. Başından itibaren firma anayasamızı 5 temel ilke üzerinde tesis ettik. Çevreye Duyarlılık, Mutlak Hijyen Koşullarıyla Sağlıklı Üretim, Çalışanın Refahı Üzerine Kurgulu Müşteri Memnuniyeti, Uzunköprü İçin Maksimal Fayda ve Büyüme Kabiliyetli Inovatif Vizyon Planlaması. Bu 5 ilkeye riayet ettiğimiz için hem ülkemizi hemde dünyayı etkisi altına alan tüm kriz ve belirsizlik dönemlerine rağmen hedeflerimize teker teker ulaşarak büyümeyi sürdürebildik.

 

 

Hali hazırda 1000m2 net bir alanda, 90 işçi, 80 makinamız ile yılda 500.000 adet pantolon üretimi yapıyoruz. Bahsettiğimiz bu 5 temel başlık üzerinde inşa ettiğimiz firma anayasımızın başarılı olması sebebiyle vizyon planımızı Uzunköprü kamuoyu ve tekstil camiasıyla paylaşmak istiyoruz.

“Çalışanımızdan makinalarımıza sıfır karbon ayak izi programı uygulayarak 1.500.000 adet ürünümüze 100% çevreci ürün kimliği kazandıracağız!”

Konfeksiyon üretimi yaptığımız ve kimyasal kullanmadığımız için çevreye sıfır zararlı üretim yaptığımızın altını çizmemiz gerekiyor. Yinede an itibarıyla iplik, naylon ve karton kutular gibi atıklarımız var. Hiç birini çöpe yada doğaya atmıyoruz. Tamamını geri dönüşüm firmalarına yollayarak tekrar değerlendirilmesini sağlıyoruz. Doğayı ve çevreyi korumaya mecburuz. Öyleki yeni üretim hattı yatırımımızı hayata geçirdiğimiz an kendi geri dönüşüm bantlarımızı devreye almakla kalmayacak; istihdam edeceğimiz 300 çalışanımızın ve 250 makinamızın sıfır karbon ayak izi üretmesine yönelik küresel programları uygulayacağız. Yani emisyon azaltımı sağlamak suretiyle üreteceğimiz 1.500.000 ürünede  %100 çevreci kimliği kazandırmış olacağız.

“Sağlık her şeyin başı ve bizim için hijyen sağlıklı iş ortamının olmazsa olmazı !”

Çalışanlarımız ve ziyaretçilerimizin sağlığı baştan beri HAMKATekstil ailesinin kesintisız kuralı. Sadece corona-covid19 sürecine mahsus değil. An itibarıyla 90 işçimiz var ve kurulduğumuzdan buyana onların en sağlıklı ortamda çalışmaları için azami hijyen koşulları sağlıyoruz. Aylık 15 kg dezenfektan, 10 kg kolonya, 50 kg sıvı sabun, onlarca kg insan sağlığına zararsız deterjan vs ve limitsiz ölçekte maske kullanıyoruz.  Her an hijyen temizliği yapmakla görevlendirdiğimiz harici 2 adet temizlik görevlimiz var. Çalışanlarımızın ateşlerini girişte ölçüyoruz. Olası rahatsızlığı olan arkadaşlarımızı anında hastaneye sevk ederek aileleriyle birlikte durumlarını yakından kontrol ediyoruz. Çok şükür pandemi başladığı andan itibaren herhangi bir pozitif vaka ile karşı karşıya kalmadık. Yatırım planımızı gerçekleştirip daha büyük bir tesis inşa ettiğimizde inşallah modern hijyen otomasyonu ile daha sağlıklı örnek bir çalısma ortamıda sağlayacağız.

“Çalışanlarımızla bir aileyiz. Onlar mutlu olmazsa ne müşterilerimiz nede biz mutlu olamayız ! “

Yönetim kurulu olarak her bir ferdimiz mesleğe işçilikle başladık. Çalışan neye ihtiyaç duyar, nasıl verimli olur, hangi koşullarda mutlu olur biliyoruz. Aile gibi olduğumuz an itibarıyla 90 çalışanımızla kesintisiz bir empati bağımız var. Maaşlarını, ikramiyelerini kesintisiz ve tam zamanında yatırıyoruz. Bir yılı dolduran çalışanlarımızın 14 gün yasal tatil hakkını mutlak sağlıyoruz. Mucbir izne gereksinim duyduklarında büyük esneklik sağlıyoruz. Çalışanlarımıza tahsis ettiğimiz 4 servis aracımız var. Çarşıda bireysel ihtiyaçları olduğunda kısa sürede gidip gelebiliyorlar. Kaldıki mevcut tesisimiz gibi planladığımız yeni tesisimizi de şehre yakın inşa etmek istiyoruz. Olurda çalışanımız sıkıntısını, şikayetini doğrudan bize iletemez diye bir şikayet kutusu bile koyduk. Çalışanımız varsa biz de varız. Bir İsviçre saati gibi uyum içinde, birbirimizden mutlu olarak çalışacağız ki; müşteri denetimlerinden aldığımız yüksek memnuniyeti sürdürülebilir kılalım. Birleşmiş Milletler Çalışma Örgütü (ILO) ve dolayısıyla ilgili bakanlıklarımızın bu konudaki tavsiye ve kurallarına koşulsuz riayet içerisindeyiz. Öyle olduğumuz içinde çok şükür İnsan Kaynakları birimimizin masa üstünde bekleyen 300 adet yeni iş başvurusu var. İstihdam noktasında tercih edilmekten; gençlerimizin çalışmak için firmamızı tercih etmelerinden dolayı onurluyuz. Fakat bu bizi dahada iyi olmaya zorluyor. Mesela yeni yatırım planımızda istihdamımızı 90 çalışandan 300 kişiye çıkartacağız. Aile büyüdüğü zaman ihtiyaçlarda artacak dolayısıyla. Mesela yeni planladığımız tesis dahilinde kreş ve sosyal tesiste yapmak istiyoruz. Sadece buda değil. İlçe Halk Eğitim müdürlüğü, Belediye ve Kaymakamlıkla istişare ederek; sosyal tesis ve kreşimizde hayat boyu öğrenme ilkesiyle mesleki eğitimler vermek istiyoruz. Çalışanımızın memnuniyetini hergün yukarıya taşımak hedefindeyiz.

“Uzunköprü’nün kalkınması adına bize düşen her görevi yerine getirmeye devam edeceğiz !”

Yüzde yüz Uzunköprü firmasıyız. Vergimizi buraya veriyoruz. Aylık 400.000 TL harcamamızı tamamen Uzunköprü esnafından yapıyoruz. Daha ucuz olsun Istanbul’dan toplu alalım yada zincir market zincirlerinden temin edelim demiyoruz. Uzunköprü’müzün esnafı kazanmalı kuralımız bugün gibi yarında geçerli olacak. Biz dışarıya mal satıp parasını Uzunköprü’ye getiren, burada harcayan bir firmayız. Bugün 500.000 adet olan satışımızı yeni tesisimizle 1.500.000 adete çıkartmak Uzunköprü’lü çalışanlarımızın maaşlarıyla ilçeye verdiği parasal katkıyı ek istihdam vesilesiyle 3 katına çıkartacağı gibi dışarıdan getirip içeride harcadığımız parayı da 3 katına çıkartacak. Ama planladığımız yeni tesisimizle birlikte devreye alacağımız yeni vizyon planımızın en önemli hedefi “marka üretim yapmak”. Uzunköprü’den dünya çapında bir konfeksyon markası çıkartabilmek. Etiketlerimize basacağımız “Produced in Uzunkopru” yani Uzunköprü’de Üretilmiştir” damgasıyla güzel ilçemize tanıtım noktasında azami fayda sağlamak istiyoruz. HAMKA TEKSTİL olarak bunu çalışanlarımız, Uzunköprü halkının sempatisi ve ilçe kurumlarının manevi teşvikiyle becerebilecek tecrübe, donanım ve enerjiye sahibiz.

“Hedefsiz Vizyonsuz başarı olmayacağının ve bunun yolunun  hergün kendini geliştirmekten geçtiğinin farkındayız ! “

Sinerji ve inovasyon; yeni vizyon planımızın sebep sonuç ilişkisi. 7/24 nasıl daha iyi olabiliriz; Uzunköprümüze, ülkemize, çalışanımıza ve ailelerimize daha iyisini nasıl kazandırabiliriz diye düşünüyoruz. Tüm dünyada iş insanlarının yatırımdan çekindiği bir süreçte ve diğer sektörlerden çok daha fazla tehditlerin olduğu sektörümüzde büyümeyi hedeflemek cesaret istiyor. Riskleri defalarca ölçümlemeyi; 3-5 yıl sonrasını değil 15-20 yıllık süreci planlamayı şart koyuyor. Ve bizde rakiplerimiz ne yapıyor, dünya piyasaları nereye gidiyor, sektörde hangi yeniliklere gereksinim var, yeni küresel ticaret kuralları neler gibi onlarca ana başlığı ilmek ilmek değerlendirerek; hesabımızı detaylı muhasebeden  geçirerek; şehir merkezine yakın bir noktada yeni tesis yatırımını planladık. Mevcut 90 kişilik istihdamı 300’e, 80 makinayı 250 makınaya ; 500.000 adetlik üretim sayısınıda %100 çevreci üretim kuralıyla 1.500.000 adete çıkartacağız. Uzunköprü Belediyesinin satışa çıkarttığı yer olabilir; alternatif yer gösterirse o da olabilir. Bütçemize uygun olduğu takdirde doğrudan satın alabiliriz yada Yap İşlet Devret gibi bir modelide değerlendirebiliriz. Sonuçta yeni tesisimiz için piyasa koşullarında fiyatlandırılmış bir araziyi aldığımız anda uluslar arası standartlarda örnek bir konfeksiyon üretim fabrikasını inşaya başlayıp; kısa sürede devreye alarak 5 ilke dahilinde planladığımız tüm hedeflerimizi hayata geçireceğiz


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa
%d blogcu bunu beğendi: