Hür Gazete
Hür Gazete
 • ARABADA SİNEMA FURYASI UZUNKÖPRÜ’DE
  ARABADA SİNEMA FURYASI UZUNKÖPRÜ’DE
 • HALKIN BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR
  HALKIN BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR
 • SÜRÜCÜLERİMİZİN DİKKATİNE!
  SÜRÜCÜLERİMİZİN DİKKATİNE!
 • BU YIL FESTİVAL YAPILMAYACAK
  BU YIL FESTİVAL YAPILMAYACAK
 • Fetih Fatih’in, Kurtuluş Atatürk’ün,Ayasofya Türk Milletinindir!
  Fetih Fatih’in, Kurtuluş Atatürk’ün,Ayasofya Türk Milletinindir!
 • 10 YIL CEZASI BULUNAN ŞAHIS YAKALANDI
  10 YIL CEZASI BULUNAN ŞAHIS YAKALANDI
 • ”Türk demek Türkçe demektir; ne mutlu TÜRKÜM diyene!
  ”Türk demek Türkçe demektir; ne mutlu TÜRKÜM diyene!
 • BU GÜNÜ, ASLA UNUTMAYACAK UNUTTURMAYACAĞIZ
  BU GÜNÜ, ASLA UNUTMAYACAK UNUTTURMAYACAĞIZ
 • Keşan’a, Edirne Merkez’e, Havsa’ya Yatırım Uzunköprü’ye Topun Çimi UZUNKÖPRÜ’LÜ VATANDAŞ AKP EDİRNE-KEŞAN MV AKSAL’A SORUYOR! Hikayeyi Geç Hastane, Köprü, UMYO Binası Ne oldu?
  Keşan’a, Edirne Merkez’e, Havsa’ya Yatırım Uzunköprü’ye Topun Çimi UZUNKÖPRÜ’LÜ VATANDAŞ AKP EDİRNE-KEŞAN MV AKSAL’A SORUYOR! Hikayeyi Geç Hastane, Köprü, UMYO Binası Ne oldu?
 • BECAN: TARİHİ ŞEHRİMİZİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
  BECAN: TARİHİ ŞEHRİMİZİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI

Kitapları çok severim, hele ki...

ARABADA SİNEMA FURYASI UZUNKÖPRÜ’DE
ARABADA SİNEMA FURYASI UZUNKÖPRÜ’DE

Covid-19 Pandemisi nedeniyle bir süredir...

Dr. Gürsel Şimşek’i kaybettik..
Dr. Gürsel Şimşek’i kaybettik..

Bölgemizin tanınmış siyaset ve işadamlarından...

AYASOFYA VE MUSTAFA AMCAMIN MOLLASI
AYASOFYA VE MUSTAFA AMCAMIN MOLLASI

Yıl 1988 aylardan Haziran, günlerden...

TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ
TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ

Türk Milliyetçiliğinin temel dayanağı Türkçedir....

MÜTEDEYYİN BELEDİYECİLİK VE SAROS
MÜTEDEYYİN BELEDİYECİLİK VE SAROS

Yazıya başlamadan önce yandan çarklılardan...

HALKIN BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR
HALKIN BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR

Becan:Ülkece geçtiğimiz zorlu pandemi sürecine...

AKSAL :MİLLETİN AKLIYLA DALGA MI GEÇİYORSUNUZ?
AKSAL :MİLLETİN AKLIYLA DALGA MI GEÇİYORSUNUZ?

  AKP Edirne Milletvekili Fatma...

DEMİR:BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU
DEMİR:BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU

İYİ Parti Edirne  İl Başkanı...

“EMEKLİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
“EMEKLİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

  Bakan Selçuk; “Emeklilerimize Kurban...

GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI
GÖMLEK DEĞİŞTİRME ZAMANI

Kitapları çok severim, hele ki...

SON DAKİKA SON DAKİKA UZUNKÖPRÜ’DE İLK VAKA TESPİT EDİLDİ
SON DAKİKA SON DAKİKA UZUNKÖPRÜ’DE İLK VAKA TESPİT EDİLDİ

Uzunköprü Devlet hastanesi tarafından koronavirüs...

TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI
TARİH TAŞ KÖPRÜ’DE KAZA ,İKİ YARALI

Kaza 17.12.2017 Pazar günü saat...

UZUNKÖPRÜ YENİ ÇEVRE YOLUNDA ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZASI
UZUNKÖPRÜ YENİ ÇEVRE YOLUNDA ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZASI

Hür Gazete Haber merkezinin edindiği...

AZMİN ZAFERİ
AZMİN ZAFERİ

Yağmurca Köyü nüfusuna kayıtlı olan...

“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”
“Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz”

1862 yılında Matbuat Müdürlüğü olarak...

POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!
POLİS MEMURU, İNTİHAR ETTİ!

Hür Gazete Haber Merkezinin edindiği...

HAKAN SÖNMEZ YAZDI:ÇELİŞKİ
HAKAN SÖNMEZ YAZDI:ÇELİŞKİ
“Şehit Jöh Müdürünün ailesi ile Mit Mensubunun ailesi arasında ne gibi fark vardı da biri deşifre edilirken diğeri yasaklanıyordu.” Libya da hayatını kaybeden Mit mensubunu ifşa ettikleri gerekçesiyle 6 gazeteci...
29 Haziran 2020 14:28
Font1 Font2 Font3 Font4

“Şehit Jöh Müdürünün ailesi ile Mit Mensubunun ailesi arasında ne gibi fark vardı da biri deşifre edilirken diğeri yasaklanıyordu.”

Libya da hayatını kaybeden Mit mensubunu ifşa ettikleri gerekçesiyle 6 gazeteci tutuklanmış ve 120 günün ardından ilk duruşma dün yapıldı. Sonuç; Davaya konu olan 6 gazeteciden 3’üne adli kontrolle tahliyesi…
Oysa ki davaya konu olan Şehit Mit mensubunun fotoğrafının yayınlanmasının Mit mensupları ve ailelerinin kimliklerini makam görev ve faaliyetlerini ifşası anlamına gelmezdi. Ve kaldı ki fotoğrafı ve kimlik bilgileri verilen kişi şehitti ve bu sebeple artık Mit mensubu olarak anılması doğru değildi.
Peki nasıl oluyordu da bir Mit Mensubunun kimliği yada fotografı paylaşılıyor diye gazeteciler tutuklanıyordu.
Yada bir Mit mensubu ile dağlarda terörle mücadele ederken şehit olan bir askerin televizyonlarda adını, soyadını, fotografını, ailesini ve yaşadıkları adrese kadar söylenmesi şehidin ailesini teröristlere hedef göstermek değil miydi.?
Onuda geçtim Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva’nın şehit olduktan sonra yazılı ve görsel basın “devletin televizyonu TRT dahil” kucağında çocukları ile fotoğraflarının paylaşılması.
Yada ömrü Güneydoğu Anadolu bölgesinde terörle mücadelede ile geçen ve Kato Dağı’nda yürütülen operasyonlarda, askeri birliğin başında bulunan şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın çok mu önemsizdi.?
O zaman sorun gazetecilerde değil devleti yönetenlerdeydi. Çünkü devlet evlatları arasında ayırım yapıyordu. Yani teröristlerle girdikleri çatışmada şehit olan Asker, Özel Harekat Polisi ve diğer güvenlik güçleri ile ilgili kimlik ve fotoğraf paylaşımına izin veriyor ama bir Mit mensubunun un şehit olduğu haberini yapanları ceza evine tıkıyordu.

(Mit, Kozmik Oda, Metin Feyzioğlu, Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul’ un alınmasında en büyük pay sahibi olan Temel Karamollaoğlu)

Şehit olan Mit mensubunun fotoğraf ve kimlik bilgileri deşifre edildi diye haklarında tutuklama kararı çıkarılan gazeteciler bunun bedelini öderken Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Namus ve şerefi olan Kozmik odanın talan edilmesine vesile olan Bülent Arınç’ın hala konuşuyor ve özgürce dolaşıyor olması trajik komik bir olaydır. Şimdi demem o ki Kozmik odanın talan edilip bütün gizli belgeleri sivil yönetim gördü ise Şehit olan Mit Mensubunun 81 milyonun öğrenmesi gayet normaldir.

Metin Feyzioğlu ilgili hemen hüküm vermeyin derim. Çünkü CHP den istifa etmesinin ve saray yanaşması gibi gözükmesinin başka sebepleri olabilir. Ve yakında Adalet Bakanı yapılırsa bunun Akp inisiyatifi ile yapıldığı düşünülmesin. Ki hali hazırda hayalet Adalet Bakanı oluğunu düşünmekteyim.
Sayın Bahçeli ile ilgilide 2017 yılında “Ön Bahçeliden Arka Bahçeliye dönüş başladı.” Başlıklı yazımdan dolayı çok eleştiri almıştım. (Yazımı sayfamda bulabilirsiniz.) Şimdi ise benim 3 sene önce yazdıklarımı bugün o büyük gazeteciler yazmaya başladı. Hatta Sayın Ahmet Davutoğlu 3 gün önce katıldığı bir programda bu ülkeyi “Bahçeli yönetiyor” çünkü Sayın Bahçeli ne derse Akp onu yapmakla mükellef bir memur vaziyetinde dedi.

Gelelim Canan Kaftancıoğlu’na. Onunla ilgili bir yazımda Başkanlığı 1 sene sürmez demiş ve tamda 1 sene sonra istifa etmişti. (Bu yazımda sayfamda mevcut) Sonuç; ayağına kadar gidilip ikna edilip istifasını geri aldı. Elbette İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin kazanılmasında payı var. Lakin 31 Mart seçimlerini 13 bin oy farkla aldıysak burada ki en büyük pay sahibi Sayın Temel Karamollaoğlu’nun İstanbuldan Aday çıkararak Akp’ye gitme olasılığı yüksek 103 bin oyu bloke koymasıydı. Yani Saadet Partisi aday çıkarmasaydı Akp’ye meyilli olan seçmeni 103 bin oyun Sayın Binali Yıldırım’a giderdi ve 90 bin farkla Sayın Binali Yıldırım Başkan seçimi kazanabilirdi.
Ki seçimin iptal olacağını ve 24 Haziranda 300 yada 400 bin farkla Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Akp’yi sandığa gömeceğini yazmıştım.

Şimdi gelelim Chp’nin olağanüstü kurultay kararına. Farkındaysanız Sayın Kaftancıoğlu bugünlerde sürekli ön plana çıkarılıyor. “Kahraman ve İstanbul’u alan kadın ve hakkında çıkarılan tutuklama kararı” gibi.
Sayın Kılıçdaroğlu bir sebep gösterilerek aday olmayabilir veya başka bir sebeple bu yarışa katılamayabilir. Lakin benim düşüncem değişim zamanı ve tahmin ettiğim aday 25 ve 26 Temmuzda kahraman edeları ile kurultayda karşılanabileceği yönünde.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa
%d blogcu bunu beğendi: