Mahmut Arif Dilmen Ticaret Meslek Lisesi yıkılacak mı?..!

0
196

Hür gazete haber merkezinin edindiği bilgiye göre Mahmut Arif Dilmen Ticaret Meslek Lisesi eğitim binasının depreme dayanıklı etüdünde depreme dayanıklı olmadığı tespit edildiği buna göre yıkım kararı verildiği gelen bilgiler arasındadır.

Bu öğrenciler 2017- 2018 Eğitim ve Öğretim yılında Öğrenciler Muzaffer Atasay Lisesinin üçüncü katında mı eğitim görecekler?

Mahmut Arif Dilmen Ticaret Meslek Lisesinin Tarihi

1978 yılında merhum Mahmut Arif Dilmenin eşi Münevver Dilmen ilçemize bir Ticaret Lisesi yaptırmak istediğini Bakanlığa iletmiş ve bununla birlikte Bakanlığın Ticaret ve Turizm Genel Müdürlüğünün telefon emri ile okul 136 öğrenci ile Ekim 1978 yılında Kız Meslek Lisesi binasında öğretime başlamıştır.

Daha sonra okulun arsası alınmış ve akabinde de üzerine 12 derslikli okul binası inşaatı başlatılmıştır.

İnşaatı 1982 yılında tamamlanmış ve 7 Haziran 1982 yılında da kendi binasına taşınan Mahmut Arif Dilmen Ticaret Meslek Lisesi bugün kendi binasında öğretime devam etmektedir.
2004-2005 Eğitim ve Öğretim yılında ikinci bir okul olan Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Bilgisayar Alanı, Bilgisayar Programcılığı dalı açılmış. 2005-2006 Eğitim ve Öğretim yılında ise bu alan Bilişim Teknolojileri Alanı Web Programcılığı dalı olmak üzere değiştirilmiştir.

2014 yılında yapılan değişiklikle okulun adı değişmiş ve Mahmut Arif Dilmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmuştur.

Daha önce okulda bulunan alanlar varlığını sürdürmekle birlikte Ticaret Meslek Lisesi ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi programları Anadolu Meslek programı altında birleşmiştir.