YILIN AHİSİ HASAN YILMAZ

0
98

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü’nün aldığı karar doğrultusunda 18-24 Eylül tarihleri arasında kutlanacak Ahilik Haftası kapsamında ilin ahisi, ilin kalfası ve ilin çırağı belirlendi.
Vali Yardımcısı Şenol Levent Elmacıoğlu başkanlığında Edirne Valiliği toplantı odasında toplanan ve Edirne Belediyesi Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Trakya Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Mustafa Hatipler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Cemal Turan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden Zekeriya Bayrak, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Çetin Kürkçü, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği’nden Özay Güngören ile Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nden Timur Erdoğan’dan oluşan Ahilik Haftası İl Kutlama Komitesi İlin Ahisi olarak Uzunköprülü oto kaportacı Hasan Yılmaz’ı, İlin Kalfası olarak Uzunköprülü Ata Tülü’yü ve İlin Çırağı olarak da Uzunköprülü Hüsnücan Sever’i oybirliği ile seçti.
EDİRNE’DE YILIN AHİSİ HASAN YILMAZ
İlin Ahisi olarak Uzunköprülü oto kaportacı Hasan Yılmaz’ın yanı sıra Edirne merkezden Ciğerci Ustası Mustafa Kemal İmrak, Keşanlı tuhafiyeci İsmail Yüksel, Keşanlı elektrik tesisatçısı Zeki Yumurtacı, Keşanlı oto tamircisi Ali Rıza Duman, Uzunköprülü marangoz Mustafa Erkut ve Lalapaşalı oto elektrikçisi Keramettin Biçen aday gösterildi. Komite, oy birliği ile 75 yaşındaki Uzunköprülü oto kaportacı Hasan Yılmaz’ı Edirne’de Yılın Ahisi seçti.
EDİRNE’DE YILIN KALFASI ATA TÜLÜ
İlin Kalfası olarak ise Uzunköprülü Ata Tülü’nün yanı sıra Edirne merkezden ciğerci kalfası Barış Zihir, Uzunköprülü marangoz kalfası Bilal Balkan, Keşanlı oto tamircisi kalfası Atilla Bora Uludağ ve Lalapaşalı oto elektrik kalfası Mehmet Emin Akıl aday gösterildi. Komite, oy birliği ile 32 yaşındaki Uzunköprülü oto kaportacı kalfası Ata Tülü’yü Edirne’de Yılın Kalfası seçti.
EDİRNE’DE YILIN ÇIRAĞI HÜSNÜCAN SEVER
İlin Çırağı olarak ise yine Uzunköprülü Hüsnücan Sever’in yanı sıra Edirne merkezden ciğerci çırağı Saim Türk, Uzunköprülü marangoz çırağı Bekir Satır, Keşanlı oto tamircisi çırağı Egemen Savcı ve Lalapaşalı oto elektrik çırağı Ali Rıza Akıl aday gösterildi. Komite, oy birliği ile 20 yaşındaki Uzunköprülü oto kaportacı çırağı Hüsnücan Sever’i Yılın Çırağı seçti.
AYNI DÜKKÂNDAN 3 KİŞİ
Komitenin aldığı karar sonucu Uzunköprü’de aynı oto kaportacıda çalışan 3 kişiden Hasan Yılmaz Yılın Ahisi, Ata Tülü Yılın Çırağı ve Hüsnücan Sever de Yılın Çırağı seçildi.
Yılın Ahisi, Kalfası ve Çırağı seçilen isimlere ödülleri, 18-24 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan Ahilik Haftası’nda takdim edilecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here