Yıldız: . ‘‘Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir.’’

0
240

 

15 Temmuz 2017 Cumartesi saat 21’de Uzunköprü kordejinin Cumhuriyet meydanında toplanması saygı duruşu ve istiklal Marşının okunması ile adalet meydanına yürüyüş başladı.

Adalet meydanında Uzunköprü kaymakamı Kemal Yıldız, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü konuşmasını  yaptı.

Yıldız Yaptığı konuşşmada: Bugün Bu meydanı boş bırakmayarak istiklaline ve istikbaline sahip çıkma noktasındaki kararlığını ortaya koyan, Demokrasiye ve milli birliğe verdikleri önemi açıkça sergileyen sevgili Uzunköprülüler, Hanımefendiler, beyefendiler…

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan     bugün2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genle Tatiller Hakkında Kanunda 25.10.2016 Tarihinde Yapılan değişiklik ile 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ Olarak İlan edilmiştir.

15 Temmuz Darbe Girişiminin unutulmasına Unutturulmasına Unutturulmasına , ve bu ihanetin üzerinin örtülmesine izin vermemek adına Adalet Meydanını dolduran sizleri tebrik ediyor, milletimizin şanlı Demokrasi zaferini candan kutluyorum. Darbecilere darbe yapan büyük Türk Milletinin önünde saygıyla eğiliyorum.

Bundan Tam bir yıl önce 15 Temmuz 2016 tarihinde, Türk Milletinin şanlı tarihine derin yara açan kanlı bir kalkışma gerçekleşmiştir. Kahraman Türk ordusu içerisinde  yuvalanmış, terör örgütü FETÖ/PYD üyesi bir grup tarafından, Türk Milletine Türk Demokrasisine ve Milli İradeye karşı bir kalkışmada bulunulmuştur. Milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultmak ülkemizin geleceğine, milletimizin özgürlüğüne  pranga vurulmak istenilmiştir. Köprüleri ve yolları tanklarla kesen, kendi insanının üzerine kurşun sıkan, silah arkadaşlarını şehit etmekten çekinmeyen, kendi kurumlarını uçaklarla ve helikopterlerle bombalayan ve kendi meclisini bombalayacak kadar alçalan vatan hainliğine şahit olan büyük milletimiz; o gece Sayın CumhurBaşkanımızın çağrısı üzerine meydanlara akın ederek demokrasisine sahip çıkmış, bu topraklarda egemenliğin yegane sahibinin millet olduğunu birkez daha ortaya koymuştur. ‘‘Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir.’’

Türkiye’yi parçalayacakalrını, devleti alabileceklerini sanarak 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz  tarafından hüsrana uğratılmıştır.

Bu gün demokrasi zaferinden  gururl bahsedebiliyorsak bunun sebebi yüce milletimizin bizatihi kendisidir.  15  Temmuz gecesi sokaklarda Sünni-alevi,Türk-Kürt, Çerkez-Roman; meydanlarda  sağcı solcu iktidar-muhalefet yoktu 15 Temmuzda tıpkı Çanakkale’yi geçilmez kılan tüm fertleriyle tek yürek iradesini bir avuç hain darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, Türk Milleti vardı.

Bu darbe girişiminde milletimiz tıpku1071’de Malazgirt’te  İstanbul’un fethinde, 1992’de Dumlupınar’da olduğu gibi bu vatanı sahiplenme konusunda kararlılığını birkez daha ortaya koymuştur. Milletimiz,bu ülkeyi yar etmemek için saldıranlara karşı Çanakkale’de, İstiklal harbinde ne cavap vermişse, 15 Temmuzda da aynı cevabı vermiştir. 15 Temmuz milletimizin, kökü nerede olursa olsun, hangi güce dayanırsa dayansın, iradesini hangi odaktan alırsa alsın, bu millete ve bu ülkeye ait olmayan mihraklara karşı tarihi bir meydan okumasıdır. Bu meydan okuma sadece içerideki hainlere değil  dış düşmanlara da Türk Milletinin cevabıdır. ‘‘Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın; siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın’’

 

Sevgili Uzunköprülüler!

O gece ‘‘ Bayrakları Bayrak Yapan Üstündeki Kandır, Toprak Eğer Uğrunda Ölen Varsa Vatandır.’’  Diyen aziz şehitlerimiz, gazilerimizbir toprak nasıl vatan olur, nasıl vatan kalır birkez daha gösterdiler bize O gece göğsünü namlulara siper eden tankların altına korkusuzca yatan, kurşunlara bedenini siper ederek korkusuzca ilerleyen kadın-erkek, Genç-yaşlı Yüce Milletimiz iman gücüyle, karanlık güçlerden beslenenlere karşıbir bayrak gibi dikilmiştir. Çanakkale’de Seyit Onbaşı ve Yahya Çavuş’u; Kurtuluş Savaşında Nene Hatun’u, Hasan Tahsin’i çıkaran bu topraklarda kahraman görmek için artık maziye bakmaya gerek yok. Daha geçen yıl darbecilere ilk kurlunu sıkan Ömer Halisdemir, henüz 15’inde olan Halil İbrahim Yıldırım, Engin Tilbaçg gibi kahramanlar da;  Yüce   Milletin zor zamanklarda kahramanlar çıkardığını ispatlamıştır. Hiç şüphesiz    ‘‘ Bu vatan toprağın kara bağrında sıradağlar gibi duranlarındır.’’

Bu vesileyle 250 şehidimize Allah’tan gani gani rahmet diliyorum Allah mekanlarını cennet eylesin. Şehitlerimizin ailelerine sabırlar diliyorum 2196  gazimize sağlık-sıhhat, aileleriyle birlikte uzun ömürler temenni ediyorum. 15 Temmuz               gecesi cesaretiyle , kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazan asker, polis, sivil tüm şehit ve gazilerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Şehitlerimizin aziz hatıralarını gelecek nesillere aktarmak,  ihanetin unutulmaması ve unutturulmaması adına önemlidir. ”Dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here