GÜRKAN: BU ÇOK BÜYÜK BİR BAŞARI

0
258

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nin (EBBL) Alanya’da gerçekleştirilen finallerinde son maçında Darüşşafaka Doğuş Gelişim’i 86-64 yenerek 2’nci Lige yükselen Edirne Belediyesi Edirnespor, Belediye binası önünde şampiyonlara yakışır şekilde karşılandı. Özellikle Edirnespor taraftar grubu Batı Kale’nin coşkulu tezahürat ve gösteriyle karşılanan Edirne Belediyesi Edirnespor, aldıkları ikincilik plaketini Belediye Başkanı Recep Gürkan’a hediye ederken, takım kaptanı İsmail Esmeray da gelecek yıl daha güzel başarıların sözünü verdi.
EBBL’nin Alanya’da gerçekleştirilen final grubunda birbirinden zorlu rakipleri geçip 2’nci Lig’e yükselen Edirnespor Belediye Başkanlığı binası önünde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Kulüp Başkanı Savaş Üner’in de katılımıyla bayram havasında geçen takımın başarı kutlamasında taraftarlar adeta kendinden geçti.
GÜRKAN: BU ÇOK BÜYÜK BİR BAŞARI
Belediye Başkanı Recep Gürkan burada yaptığı konuşmada, takımın kurulduğu ilk yıl aldığı başarıdan duyduğu memnuiyeti dile getirerek; “Yönetimimizle, basketbol şubemizle, hocamızla, oyuncularımızla ve tabiki 9 ay boyunca takımımızı her yerde, yendiğinde ve yenildiğinde hiç yalnız bırakmayan taraftarımızla hepimiz çok mutluyuz. Bugün Edirne Belediyesi Edirnespor erkek basketbol takımımız Türkiye Basketbol 2’nci Ligi’ne çıktı. Önümüzdeki yıl hakettiği yere çıktı. Şunun altını özellikle çizmek isterim ki, erkek basket takımımız kurulduğu ilk ikinci lige çıktı. Yıllardır ikinci lige çıkmak için uğraşan, mücadele eden onlarca takım arasından kurulduğu ilk yıl 2’nci lige çıktı. Bu çok büyük bir başarı” dedi.
GÜRKAN: MÜLKÜ HOCA’YI ÜNİVERSİTE’DEN İSTEYECEĞİZ
Söz konusu başarıyı tüm Edirne’ye armağan ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Gürkan, antrenör Mülkü Karadeniz’e de bir sürpriz yaparak; “Mülkü hocamın kadrosu biliyorsunuz Üniversite’de. Bugüne kadar Mülkü hocaya verdiği izinler için sayın Rektörümüz sayın Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu’na da teşekkür ediyorum. O da Edirnelilik ruhu altında takımın işlerini kolaylaştırmak için her türlü katkıyı sundu. Mülkü hocayı şimdi rektör beyden bir gelin ister gibi isteyeceğiz ve Edirne Belediyesi’nin kadrosuna katacağız. O da tahmin ediyorum bu konuda bize yardımcı olacaktır. Yakın bir gelecekte artık Mülkü hoca da Edirne Belediyesi’nin kadrolu personeli olacak ve basket takımımızı daha da yukarılara çıkarmak için birlikte mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.
Takım Kaptanı İsmail Esmeray da zor bir sezon geçirdiklerini ve 9 ay boyunca büyük emek verdiklerini ifade ederek; “Diğer rakiplere göre çok zor rakipler eleyerek ilerledik. Bir bütün olmayı, bir takım olmayı başardık ve güzel mücadele ettik. Bütün arkadaşlarıma ve en büyük destekçimiz Batı Kale’ye teşekkür ediyoruz. Bizi hiçbir yerde yalnız bırakmadılar. Nilüfer ve Çorlu gibi zorlu deplasmanlarda bizi yalnız bırakmadılar. Alanya’da zaten onların varlığını her zaman hissettik. Takım arkadaşlarımın ellerine sağlık. Koçumuz bizi bir arada tuttu. Bize güven ve cesaret verdi. Bütün Edirne’ye armağan olsun, inşallah daha da güzel başarılar getireceğiz” ifadelerini kullandı.
GÜRKAN’A EVLİLİK HEDİYESİ 
Belediye binası önünde coşkulu bir şekilde karşılanan takım kutlamalar kapsamında aldıkları başarı plaketini de geçtiğimiz günlerde evlenen Belediye Başkanı Recep Gürkan’a evlilik hediyesi olarak verdi. Gürkan bu hediyeden dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.
Edirne Belediyesi Erkek Basketbol takımı ve taraftarlar daha sonra City Sightseeing Tur otobüsüyle şehirde şampiyonluk turu attı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here